| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy będą swobodnie świadczyć usługi w UE

Przedsiębiorcy będą swobodnie świadczyć usługi w UE

Być może już na początku 2010 r. przedsiębiorcy oferujący usługi będą mogli bez przeszkód i zbędnej biurokracji wykonywać swoją działalność na unijnym rynku.

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu usług na terenie Polski, która wprowadza do polskiego prawa postanowienia tzw. dyrektywy usługowej UE znoszącej bariery w swobodnym przepływie usług między państwami członkowskimi. Dzięki nowym regulacjom polscy rzemieślnicy, architekci, radcy prawni i firmy oferujące usługi będą mogli korzystać z możliwości tymczasowego świadczenia usług w innym państwie, bez potrzeby zakładania w nim nowej firmy oraz uzyskiwania zezwolenia, koncesji, licencji itp.


Redukcja  biurokracji uprości procedurę podejmowania i wykonywania działalności usługowej w innym kraju. Usługodawcy zwolnieni zostaną z dostarczania urzędom dokumentów w formie oryginałów, poświadczonych kopii lub tłumaczenia związanego z wykonywaniem działalności. Te korzystne dla przedsiębiorców przepisy w znacznym stopniu ułatwią świadczenie usług na terenie Unii Europejskiej.


Dodatkowo przedsiębiorcy zyskają możliwość załatwienia wszelkich formalności w jednym miejscu. Nowe przepisy przewidują bowiem utworzenie tzw. pojedynczych punktów kontaktowych, które będą pełnić funkcje ewidencyjne i informacyjne.


Ustawa o świadczeniu usług na terytorium RP zacznie obowiązywać na początku 2010 r.

oprac. Alicja Fal

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PROMAG S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK