| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy planują nowe inwestycje

Firmy planują nowe inwestycje

Większość przedsiębiorców planuje nowe inwestycje w 2010 roku. To interesująca perspektywa dla polskiej gospodarki.

Grudzień to z jednej strony czas podsumowań, z drugiej zaś czas rysowania planów na przyszłość. Dlatego w dniach 3 i 4 grudnia Business Centre Club przeprowadził internetowy sondaż wśród 2 tys. menedżerów i właścicieli firm z całego kraju na temat ich perspektyw na następny rok.


Wyniki przeprowadzonego przez BCC badania są bardzo optymistyczne. Aż 66 proc. firm planuje nowe inwestycje w 2010 r. Tylko 13 proc. przedsiębiorców nie zamierza nic robić w tym zakresie, a 21 proc. uzależnia podjęcie nowych inwestycji od rozwoju sytuacji.


Zadowalające wydają się również plany pracodawców w zakresie zatrudnienia nowych pracowników w 2010 roku. Taką chęć zadeklarowało 40 proc. właścicieli firm. 27 proc. ankietowanych nic nie zmieni w tym zakresie, a 22 proc. uzależnia to od rozwoju sytuacji. Z kolei 11 proc. przedsiębiorców planuje redukcję zatrudnienia.


Wielu ankietowanych zamierza zwiększyć swoje wydatki osobiste w nowym roku. Taką chęć zgłosiło aż 47 proc. właścicieli firm. Tylko 9 proc. z nich zadeklarowało zmniejszenie wydatków osobistych, a 44 proc. potwierdza, że nie zmienią się one w stosunku do roku bieżącego.


Wyniki sondażu wskazują na poprawę sytuacji finansowej w firmach i optymizm polskich przedsiębiorców.

Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/BCC

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »