| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji

Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji

W zakończonym właśnie konkursie wnioski o dotacje unijne na inwestycje w najnowsze technologie złożyło 277 firm.


To mniej niż w poprzednich naborach, jednak kwota, o jaką zabiegają małe i średnie przedsiębiorstwa, jest bardzo wysoka. To niemal 5,2 mld zł. Średnio daje to ok. 18 mln zł unijnego wsparcia na jeden wniosek. To więcej niż w poprzednim konkursie, w którym mogły startować także duże przedsiębiorstwa. Wówczas złożono 326 wniosków na łączną kwotę 4,2 mld zł, co daje średnio 12 mln zł na jedną firmę.

- Spodziewałem się mniejszego zainteresowania ze względu na wykluczenie z możliwości ubiegania się o unijne pieniądze dużych przedsiębiorstw - mówi DGP Tomasz Chmielecki, właściciel firmy doradczej EuroGrant Consulting.

Według niego tak duże zainteresowanie sektora MSP dotacjami może się wiązać z powtórnym złożeniem wniosków o pieniądze z UE przez firmy, które odpadły w poprzednich dwóch konkursach. Musiały one przy tym przemodelować swoje projekty, bo właśnie zakończony konkurs rozgrywa się na nowych zasadach. Nie wystarczy już udowodnić, że firma inwestuje w światową technologię. Dodatkowo trzeba wykazać, że w efekcie inwestycji powstanie produkt, który będzie nowością na rynku globalnym.

Mariusz Gawrychowski

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Więcej: Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji

Autor:

Źródło:

GP
Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »