| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kredyt technologiczny szansą dla innowacyjnych firm

Kredyt technologiczny szansą dla innowacyjnych firm

Przedsiębiorcy wdrażający innowacyjne rozwiązania będą mogli skorzystać z puli 400 mln euro wsparcia przewidzianego w ramach działania „Kredyt technologiczny”.

2 października w Warszawie odbyła się konferencja „Innowacje technologiczne drogą do sukcesu. Kredyt technologiczny - szansą na ten sukces”. Konferencja została zorganizowana przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).


Podczas spotkania wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan powiedział, że przedsiębiorcy wdrażający innowacyjne rozwiązania będą mogli w latach 2007-2013 skorzystać z puli 400 mln euro wsparcia przewidzianego w ramach działania 4.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Kredyt Technologiczny”.

Wsparcie dedykowane jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom na zakup i wdrożenie nowej technologii oraz uruchomienie na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług. Instytucją udzielającą wsparcia jest BGK.

Wiceminister Bogdan podkreślił, że główną barierą rozwoju innowacyjności jest brak świadomości korzyści z tego płynących. Tylko 1 proc. przedsiębiorców ocenia innowacyjność jako istotny element zwiększający przewagę konkurencyjną firmy. Badania potwierdzają jednak, że stosowanie nowych technologii zwiększa rentowność przedsiębiorstw.


Zainteresowanie przedsiębiorców nowymi technologiami stale wzrasta. Wiceminister gospodarki zauważył, że kiedy w ubiegłym roku przygotowywano nową ustawę o innowacyjności, w Polsce nie było jeszcze żadnej instytucji o statucie centrum badawczo - rozwojowego. Obecnie takich instytucji istnieje już ponad 20.

oprac. Alicja Fal

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK