| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Informator o rynkach zagranicznych dla firm

Informator o rynkach zagranicznych dla firm

Przedsiębiorcy zainteresowani obecnością na rynkach zagranicznych będą mogli od września szybciej uzyskać informacje, jakie wsparcie dla działalności eksportowej, czy inwestycyjnej mogą otrzymać i do kogo powinni się z tym zwrócić.

Departament Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki przygotował informator „Instrumenty umiędzynarodowienia działalności przedsiębiorców”. Stanowi on kompendium wiedzy głównie dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawia informacje o dostępnych aktualnych i planowanych instrumentach wsparcia, ułatwiających funkcjonowanie i konkurowanie firm na globalnym rynku.


Informator składa się z dwóch części. Pierwsza opisuje instrumenty wspierające promocję polskich produktów i inwestycji za granicą. Druga część obejmuje natomiast instrumenty oddziałujące na wykreowanie w Polsce produktów konkurencyjnych.


Dostępne instrumenty zostały podzielone na trzy grupy:

• bezpośrednie wsparcie dla przedsiębiorców - pomoc kierowana wprost do przedsiębiorców (strony oznaczone fioletowym paskiem),

• instrumenty pośrednie - wsparcie płynące z szeroko rozumianych instytucji otoczenia biznesu (IOB) (strony oznaczone zielonym paskiem),

• wsparcie oferowane IOB (strony oznaczone paskiem niebieskim).


Szczególnie przydatne mogą okazać się również zamieszczone w informatorze adresy stron internetowych, na których przedsiębiorcy znajdą pełne i aktualne informacje na temat poszczególnych instrumentów.


Vademecum po raz pierwszy zostało zaprezentowany podczas XIX Forum Ekonomicznego w Krynicy w dniach 9-12 września 2009 r.

oprac. Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/mg.gov.pl

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

Mojafirma.infor.pl
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK