| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kobiety coraz bardziej przedsiębiorcze

Kobiety coraz bardziej przedsiębiorcze

Pozycja kobiety w sferze biznesowej staje się coraz mocniejsza. Kobiety w Polsce częściej zakładają nowe firmy, niż w Unii Europejskiej.

15 września na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się konferencja „Kobiety-MSP-Multimedia”. Została ona zorganizowana przez portal kobiety.pl we współpracy z GPW. Spotkanie odbyło się w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego oraz Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności.


W trakcie konferencji wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld wskazał mocne strony działających w biznesie kobiet. Podał, że wprawdzie są one bardziej zachowawcze i konserwatywne w działaniu od mężczyzn, jednak ich praca przynosi konkretne efekty. Podkreślił, że prowadzone przez panie firmy mają stabilną pozycję i długi okres działalności. Ponadto, z badań opinii publicznej wynika, że ponad połowa prowadzących działalność pań deklaruje wprowadzenie w ciągu 2 najbliższych lat innowacji w swoich firmach.


Wiceminister Szejnfeld przedstawił także najważniejsze statystyki dotyczące aktywności biznesowej kobiet. W Polsce 22 proc. osób podejmujących działalność gospodarczą to kobiety. Daje nam to drugie, po Francji, miejsce w Europie.


Jak wynika z przedstawionych danych, kobiety najłatwiej osiągają sukces w mikro, małych i średnich firmach. Zasiadają w zarządach co trzeciej firmy sektora MSP. Niestety w dużych przedsiębiorstwach ich pozycja traci już na znaczeniu.

oprac. Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/mg.gov.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK