| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kobiety coraz bardziej przedsiębiorcze

Kobiety coraz bardziej przedsiębiorcze

Pozycja kobiety w sferze biznesowej staje się coraz mocniejsza. Kobiety w Polsce częściej zakładają nowe firmy, niż w Unii Europejskiej.

15 września na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się konferencja „Kobiety-MSP-Multimedia”. Została ona zorganizowana przez portal kobiety.pl we współpracy z GPW. Spotkanie odbyło się w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego oraz Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacyjności.


W trakcie konferencji wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld wskazał mocne strony działających w biznesie kobiet. Podał, że wprawdzie są one bardziej zachowawcze i konserwatywne w działaniu od mężczyzn, jednak ich praca przynosi konkretne efekty. Podkreślił, że prowadzone przez panie firmy mają stabilną pozycję i długi okres działalności. Ponadto, z badań opinii publicznej wynika, że ponad połowa prowadzących działalność pań deklaruje wprowadzenie w ciągu 2 najbliższych lat innowacji w swoich firmach.


Wiceminister Szejnfeld przedstawił także najważniejsze statystyki dotyczące aktywności biznesowej kobiet. W Polsce 22 proc. osób podejmujących działalność gospodarczą to kobiety. Daje nam to drugie, po Francji, miejsce w Europie.


Jak wynika z przedstawionych danych, kobiety najłatwiej osiągają sukces w mikro, małych i średnich firmach. Zasiadają w zarządach co trzeciej firmy sektora MSP. Niestety w dużych przedsiębiorstwach ich pozycja traci już na znaczeniu.

oprac. Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/mg.gov.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Niebudek

Kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym i prawnym dla różnych branż i sektorów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK