| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PARP przyznał 200 dotacji badawczych z UE

PARP przyznał 200 dotacji badawczych z UE

200 projektów, na łączną kwotę ok. 720 mln zł, otrzyma unijne dotacje na prace badawczo-rozwojowe oraz na inwestycje związane z ich wdrożeniem - poinformowała we wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Środki dla przedsiębiorców pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

"Ten wynik świadczy o wysokiej jakości złożonych projektów, ponieważ dofinansowanie otrzymał co drugi złożony przez przedsiębiorców wniosek" - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor zespołu badań i rozwoju w PARP Izabela Wójtowicz.

Kolejny i ostatni w tym roku nabór wniosków w tych działaniach rozpocznie się 1 listopada.

Jak wyjaśnia Agencja, dofinansowaniu podlega prowadzenie przez przedsiębiorców tzw. projektów celowych. Polegają one na przeprowadzeniu badań przemysłowych lub prac rozwojowych, a następnie na wdrożeniu ich wyników w działalności gospodarczej. Dotacja dla jednego przedsiębiorcy na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć 31 mln zł (równowartość 7,5 miliona euro), a na wdrożenie wyników prac - 20 milionów zł.

Łączna pula środków na oba rodzaje działania (prowadzenie prac i ich wdrożenie-PAP) w latach 2007-2013 wynosi 780 mln euro.

Według poniedziałkowych danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, od początku uruchomienia wszystkich programów unijnych na lata 2007-2013 podpisano z wnioskodawcami ponad 18,3 tys. umów o dofinansowanie na kwotę 57,3 mld zł. Stanowi to 15,1 proc. wszystkich środków na ten okres. Wartość wydatków na realizację unijnych projektów wyniosła z kolei 9,2 mld zł. Na ten rok rząd zaplanował 16,8 mld zł. unijnych wydatków.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Wróbel

analityk rynków finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK