| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PARP przyznał 200 dotacji badawczych z UE

PARP przyznał 200 dotacji badawczych z UE

200 projektów, na łączną kwotę ok. 720 mln zł, otrzyma unijne dotacje na prace badawczo-rozwojowe oraz na inwestycje związane z ich wdrożeniem - poinformowała we wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Środki dla przedsiębiorców pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

"Ten wynik świadczy o wysokiej jakości złożonych projektów, ponieważ dofinansowanie otrzymał co drugi złożony przez przedsiębiorców wniosek" - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor zespołu badań i rozwoju w PARP Izabela Wójtowicz.

Kolejny i ostatni w tym roku nabór wniosków w tych działaniach rozpocznie się 1 listopada.

Jak wyjaśnia Agencja, dofinansowaniu podlega prowadzenie przez przedsiębiorców tzw. projektów celowych. Polegają one na przeprowadzeniu badań przemysłowych lub prac rozwojowych, a następnie na wdrożeniu ich wyników w działalności gospodarczej. Dotacja dla jednego przedsiębiorcy na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć 31 mln zł (równowartość 7,5 miliona euro), a na wdrożenie wyników prac - 20 milionów zł.

Łączna pula środków na oba rodzaje działania (prowadzenie prac i ich wdrożenie-PAP) w latach 2007-2013 wynosi 780 mln euro.

Według poniedziałkowych danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, od początku uruchomienia wszystkich programów unijnych na lata 2007-2013 podpisano z wnioskodawcami ponad 18,3 tys. umów o dofinansowanie na kwotę 57,3 mld zł. Stanowi to 15,1 proc. wszystkich środków na ten okres. Wartość wydatków na realizację unijnych projektów wyniosła z kolei 9,2 mld zł. Na ten rok rząd zaplanował 16,8 mld zł. unijnych wydatków.
reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PRACUJ W UNII

wszystko o pracy w Unii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »