| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy będą monitorowane w zakresie realizacji ustawy antykryzysowej

Firmy będą monitorowane w zakresie realizacji ustawy antykryzysowej

Business Centre Club uruchomi od września komórkę monitorującą praktyczną realizację ustawy antykryzysowej. Pracownicy i związki zawodowe będą mogli zgłaszać nieprawidłowe zachowania przedsiębiorców w tym zakresie.

W ubiegłym tygodniu Prezydent RP podpisał ustawę o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. Z uwagi na spodziewane nasilenie zjawisk kryzysowych jesienią tego roku, firmy muszą mieć możliwość reagowania na zagrożenia rynkowe szybciej i elastyczniej niż dotąd. Dlatego niezbędne jest jak najszybsze wprowadzenie w życie regulacji chroniących firmy i pracowników w czasach dekoniunktury.


Zdaniem BCC wprowadzony ustawą limit 24 miesięcy na zawieranie przez pracodawców umów terminowych z pracownikami będzie skutecznie eliminował groźbę patologii czy nadużyć wobec pracowników. Ponieważ ustawa antykryzysowa nie przewiduje sankcji za przekraczanie limitu, BCC uruchomi od września specjalną komórkę monitorującą praktyczną jej realizację. Pracownicy i związki zawodowe będą mogli zgłaszać nieprawidłowe zachowania przedsiębiorców, które w ramach swoich możliwości BCC będzie korygować, kierując się misją społecznej odpowiedzialności biznesu i etyką pracodawcy.


BCC ma świadomość wartości umów na czas nieokreślony, gdyż trwalej wiążą one pracownika z przedsiębiorstwem i pozwalają pracodawcy inwestować w jego rozwój zawodowy. Jednak w czasie dekoniunktury niezbędne są rozwiązania, które umożliwią firmom uniknięcie bankructw i zwolnień oraz zwiększą możliwości zarabiania.

mojafirma.infor.pl/bcc.org.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacko Radcowska Kacprzak Kowalak sp. p. w Poznaniu

Kancelaria kieruje swoje usługi zarówno do małych i średnich przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK