| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rusza bezpieczna linia kredytowa dla przedsiębiorców

Rusza bezpieczna linia kredytowa dla przedsiębiorców

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z bankami komercyjnymi w sprawie poręczeń kredytów udzielanych mikroprzedsiębiorcom oraz małym i średnim firmom. Rozwiązania na rzecz wzmocnienia sektora MŚP są jednym z najważniejszych elementów realizowanego przez rząd "Planu stabilności i rozwoju", zaakceptowanego już w listopadzie 2008 r.

• Zwiększenie możliwości dokonywania inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego poprzez ustawę o partnerstwie publiczno-prywatnym. Ustawa weszła w życie 27 lutego br.

• Wsparcie dla instytucji rynku finansowego mających problemy z płynnością (ustawa o udzielaniu przez Skarb Państwa wsparcia instytucjom finansowym). Przepisy obowiązują od 13 marca br.

• Zabezpieczenie wypłacalności instytucji finansowych i ich możliwości finansowania gospodarki dzięki ustawie o rekapitalizacji instytucji finansowych. Rząd przyjął ustawę 10 lutego br. Obecnie trwają prace w Sejmie.

• Przyspieszenie inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W ramach tego zadania rząd przyjął:

- Plan wydatkowania środków na koniec 2009 r. w programach współfinansowanych z funduszy europejskich w ramach NSRO 2007-2013, który obowiązuje od 16 grudnia 2008 r.

- Ustawę o zmianie ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie województwa oraz ustawy o samorządzie powiatowym. Weszła w życie 25 października 2008 r.

- Ustawę o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych, którą rząd przyjął 1 kwietnia br. Obecnie trwają prace w Sejmie.

- Ustawę o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Weszła w życie 15 listopada 2008 r.

- Ustawę o zmianie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności. Obowiązuje od 20 grudnia 2008 r.

- Rozporządzenie w sprawie wydatków związanych z realizacją programów operacyjnych, które weszło w życie 12 lutego 2009 r.

• Znalezienie 21,1 mld zł oszczędności w projekcie nowelizacji ustawy budżetowej przyjętym przez Radę Ministrów 7 lipca.

• Wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii. Umożliwia to specjalnie opracowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program finansowania inwestycji w OZE na lata 2009-2012,

• Ułatwienie podejmowania szybkich i skoordynowanych działań przez najważniejsze uprawnione do tego instytucje, jak Ministerstwo Finansów, NBP czy Komisja Nadzoru Finansowego, na rzecz rozwiązania nasilającego się kryzysu (ustawa o Komitecie Stabilności Finansowej). Obowiązuje od 13 grudnia 2008 r.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Tarnowska - Kupny

Coach biznesu, mentor, doradca, z ponad 20-letnim doświadczeniem w biznesie, ekspert w zarządzaniu łańcuchem dostaw, logistyką, zakupami w branżach: FMCG, dobra luksusowe, produkcja, wysoko zaawansowane technologie, telekomunikacja. Realizowała duże projekty w firmach krajowych oraz globalnych, tworzyła i wdrażała strategie biznesowe oraz wielofunkcyjne procesy, prowadziła negocjacje z firmami globalnymi. Posiada praktyczną wiedzę budowania i rozwoju biznesu, realizacji projektów biznesowych, budowania i zarządzania zespołami. Jest partnerem w firmie konsultingowej Lynton Polska oraz Coaching Partnerzy. Współpracuje z Polish Women Network organizacją wspierającą kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. Od ponad 20 lat jest praktykiem coachingu menedżerskiego budującego zaangażowanie pracowników. Od kilku lat pracuje z biznesem jako coach i mentor. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK