| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

5 lat na podatek z tytułu objęcia udziałów za know-how

Aktualizacja: 08.10.2010

Przesunięciu ulegnie termin opodatkowania dochodu z tytułu objęcia akcji (udziałów) w spółce posiadającej osobowość prawną w zamian za wkład niepieniężny w postaci know-how, w związku z realizacją celu Działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. »

PE chce wprowadzić minimalne urlopy macierzyńskie w całej UE

Aktualizacja: 07.10.2010

Minimalny wymiar urlopów macierzyńskich w całej UE dla wszystkich matek, ochrona przed zwolnieniem po powrocie do pracy, urlopy dla ojców - to niektóre rozwiązania projektu dyrektywy, która będzie głosowana na październikowej sesji PE. »

Podatek bankowy nie może służyć tylko korzyści fiskalnej

Aktualizacja: 12.10.2010

Szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki uważa, że ewentualne wprowadzenie podatku bankowego nie może służyć wyłącznie doraźnej korzyści fiskalnej. »

Zmiany w dopłatach do zatrudnienia niepełnosprawnych

Aktualizacja: 07.10.2010

Zwiększenie dopłat do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu znacznym, a zmniejszenie - w przypadku zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu niepełnosprawnych. »

Niższy limit przychodów dla małego podatnika

Aktualizacja: 08.10.2010

W 2011 r. status małego podatnika będą mieli ci podatnicy, których przychody brutto nie przekroczą w 2010 r. kwoty 4 736 000 zł. Dla porównania - w ubiegłym roku limit ten wynosił 5 067 000 zł. »

Więcej przedsiębiorców skorzysta z dopłat do pensji

Aktualizacja: 08.10.2010

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, autorstwa PSL. Firmy, których obroty spadły o 10 proc. w wyniku kryzysu lub powodzi, będą mogły skorzystać z pakietów pomocowych. »

Firmy częściej sprawdzają autentyczność CV kandydatów do pracy

Aktualizacja: 06.10.2010

Praktyka sprawdzania zgodności CV kandydatów do pracy z rzeczywistością staje się coraz bardziej popularna wśród pracodawców. Firmy chcą wcześniej wiedzieć czy mają do czynienia z osobą kompetentną i godną zaufania. »

Nowe zasady dokumentowania czasu pracy kierowców

Aktualizacja: 06.10.2010

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym, przedłożone przez ministra infrastruktury. »

Sprzedawca wyda gwarancję jakości produktu

Aktualizacja: 06.10.2010

Sprzedawca będzie miał obowiązek wydawania konsumentom gwarancji jakości produktu także wtedy, gdy będzie jedynie pośrednikiem między producentem a konsumentem - zakładają przyjęte przez rząd założenia do projektu noweli ustawy ws. sprzedaży konsumenckiej . »

Biuro dla firmy za pomysł na biznes

Aktualizacja: 08.10.2010

W zamian za dobry pomysł na biznes, przedstawiony w czasie dwóch minut, można zdobyć bezpłatne biuro na rok - ogłasza "Dziennik Polski". »

Będą kontrole w supermarketach

Aktualizacja: 08.10.2010

Minister pracy Jolanta Fedak chce, by główny inspektor pracy przeprowadził kontrolę w supermarketach. Chce sprawdzić, czy w placówkach tych nie jest łamane prawo pracy. »

Prawo i urzędnicy przeszkodą dla 41 proc. firm budowlanych

Aktualizacja: 04.10.2010

41 proc. firm budowlanych uważa, że działalność na rynku najbardziej utrudniają im obowiązujące przepisy prawne i urzędnicy; 29 proc. wskazuje na dużą konkurencję, a 9 proc. na trudny dostęp do kredytów - wynika z badania firmy analitycznej PMR. »

W tym roku zbankrutowało 500 firm

Aktualizacja: 05.10.2010

W 3 kwartałach 2010 roku sądy ogłosiły upadłość 500 polskich firm. To liczba porównywalna jest do tej, którą zanotowano w ubiegłym roku w tym samym czasie. Sytuacja w gospodarce się ustabilizowała, a wypłacalność firm przestała się z pogarszać - wynika z badania Coface. »

Wynagrodzenie minimalne w 2011 r. wyniesie 1386 zł

Aktualizacja: 06.10.2010

Płaca minimalna w przyszłym roku wyniesie 1386 zł - poinformował premier Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Według Solidarność i OPZZ decyzja rządu jest "podeptaniem" dialogu społecznego. »

Będą ograniczenia w odliczaniu VAT od aut z kratką

Aktualizacja: 04.10.2010

Od 2011 r. przedsiębiorcy nie odliczą pełnego VAT od aut z kratką i kupowanego do nich paliwa. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »