| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zmiana sposobu oznakowania dystrybutorów do sprzedaży biopaliw

Zmiana sposobu oznakowania dystrybutorów do sprzedaży biopaliw

Znak na dystrybutorach biopaliwa zostanie powiększony z 50 do 60 mm. Dzięki temu kierowcy będą mogli zidentyfikować rodzaj i objętość komponentów zawartych w biopaliwie.


Ministerstwo Gospodarki przygotowało zmiany w przepisach dotyczących oznakowania dystrybutorów do sprzedaży biopaliw. Do piątku można jeszcze zgłaszać uwagi do zaproponowanych rozwiązań. Nakładają one na przedsiębiorców obowiązek odpowiedniego oznakowania dystrybutorów do paliw ciekłych używanych na stacjach paliwowych i zakładowych. Dzięki temu możliwa będzie identyfikacja rodzaju oraz objętości komponentów zawartych w biopaliwie.

W projekcie rozporządzenia przewidziano sposób oznakowania dla dwóch rodzajów biopaliw ciekłych - stanowiących mieszankę paliw ropopochodnych i biokomponentów oraz biokomponentów i biopaliw ciekłych, stanowiących samoistne paliwa. Znak informacyjny na dystrybutorach zostanie powiększony z 50 do 60 mm. Tak zwane pistolety służące do nalewania zostaną oznaczone znakiem w kształcie koła o minimalnej średnicy 40 mm.

Resort gospodarki przygotował również projekt rozporządzenia określający tryb wydawania certyfikatów jakości biokomponentów przez akredytowane jednostki certyfikujące. Certyfikat ma być wydawany na jeden rok. Zdaniem Ministerstwa Gospodarki coroczna weryfikacja warunków organizacyjno-technicznych u przedsiębiorców stworzy możliwość lepszej kontroli przestrzegania przez nich obowiązujących wymogów.

Projekty rozporządzeń zostały przesłane do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. Termin zgłaszania uwag upływa 26 czerwca.

Ministerstwo Gospodarki zaproponowało, żeby oba projektowane rozporządzenia weszły w życie po upływie 14 dni od ich ogłoszenia.

KRZYSZTOF TOMASZEWSKI

krzysztof.tomaszewski@infor.pl

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK