| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Księgowi chętnie korzystają z Monitora Księgowego

Księgowi chętnie korzystają z Monitora Księgowego

Z badania opublikowanego 16 czerwca br. w „Gazecie Prawnej” (nr 115/2491), przeprowadzonego przez PBS DGA wynika, że księgowi po popularnych dziennikach (jak „Gazeta Prawna”), najczęściej sięgają po publikacje z grupy „MONITORA księgowego”.

Księgowi to grupa zawodowa silnie nastawiona na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i dokształcanie. Najliczniej sięgają też po profesjonalne źródła informacji bieżących. Najpopularniejszą formą doskonalenia zawodowego jest prenumerata czasopism i korzystanie z płatnych serwisów internetowych.


Z cytowanych badań wynika, że pierwsze miejsce, po popularnych dziennikach (jak „Gazeta Prawna”), wśród czasopism profesjonalnych księgowi przyznają publikacjom z grupy „MONITORA księgowego”: „MONITOR księgowego”, „BIULETYN RACHUNKOWOŚCI”, „BIULETYN VAT” i „Biblioteka Księgowego”. Wydawcą czasopism jest INFOR Ekspert Sp. z o.o., spółka należącą do holdingu INFOR PL S.A.


Innym wnioskiem płynącym z badań jest to, że działy finansowo-księgowe firm coraz częściej polegają na płatnej informacji elektronicznej. Stąd rosnąca popularność kompleksowych publikacji elektronicznych z rodzaju INFORLEX czy serwisów typu Internetowy Serwis Księgowego.

Te płatne elektroniczne publikacje profesjonalne spółki INFOR Ekspert zajęły w rankingu popularności wśród księgowych drugie miejsce.

Jednak dyrektor marketingu spółki - Aneta Kowalska podkreśla, że oferta produktów elektronicznych rozwija się na tyle dynamicznie, że plany wyprzedzenia konkurencji na tym polu są tylko kwestią czasu.

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »