| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pakiet antykryzysowy przekazany związkowcom

Pakiet antykryzysowy przekazany związkowcom

Projekty ustaw składające się na pakiet antykryzysowy dotyczące relacji pracodawca-pracownik trafiły w czwartek do strony związkowej oraz konsultacji międzyresortowych - powiedziała w piątek PAP minister pracy Jolanta Fedak.

"W czwartek ten projekt (pakiet antykryzysowy - PAP) podpisałam do ostatnich krótkich konsultacji - ze stroną społeczną i do konsultacji międzyresortowych. Jest on gotowy" - zapewniła szefowa resortu pracy.

"Obejmuje on wszystkie te rozwiązania, które mają charakter przejściowy, czyli epizodyczny. Dotyczą one elastycznego czasu pracy, a także rynku pracy. Również znajdują się tam rozwiązania dotyczące dofinansowania funduszu szkoleniowego" - podkreśliła.

Oceniła, że konsultacje w sprawie pakietu powinny potrwać do czwartku, piątku przyszłego tygodnia.

"Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się Komitet Stały (w sprawie pakietu antykryzysowego - PAP), po nim Rada Ministrów. Jeżeli Sejm się pospieszy, to przed wakacjami poselskimi powinien go uchwalić" - zaznaczyła.

Pakiet antykryzysowy to 13 punktów dotyczących zmian w prawie pracy, podpisanych przez związki zawodowe i pracodawców w końcu marca. Kierując się tym porozumieniem, rząd opracował zbiór propozycji zmian w prawie, który przedstawił KT w końcu kwietnia. Wiele rządowych propozycji wzbudziło wówczas niezadowolenie partnerów społecznych.

W ubiegły piątek rząd i strona społeczna w KT ustaliły, że projekty ustaw składających się na pakiet zostaną przesłane KT w najbliższych dniach i w trybie przyspieszonym będą przez nią skonsultowane, żeby jeszcze w maju pakiet mógł trafić pod obrady rządu.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek mówił we wtorek, że jeżeli rząd nie porozumie się ostatecznie z pracodawcami i związkami zawodowymi w sprawie pakietu antykryzysowego, to Solidarność 10 czerwca rozpocznie ogólnopolską akcję protestacyjną.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chronos-Investment Sp. z o. o.

Usługi księgowe i doradztwo podatkowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »