| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pakiet antykryzysowy przekazany związkowcom

Pakiet antykryzysowy przekazany związkowcom

Projekty ustaw składające się na pakiet antykryzysowy dotyczące relacji pracodawca-pracownik trafiły w czwartek do strony związkowej oraz konsultacji międzyresortowych - powiedziała w piątek PAP minister pracy Jolanta Fedak.

"W czwartek ten projekt (pakiet antykryzysowy - PAP) podpisałam do ostatnich krótkich konsultacji - ze stroną społeczną i do konsultacji międzyresortowych. Jest on gotowy" - zapewniła szefowa resortu pracy.

"Obejmuje on wszystkie te rozwiązania, które mają charakter przejściowy, czyli epizodyczny. Dotyczą one elastycznego czasu pracy, a także rynku pracy. Również znajdują się tam rozwiązania dotyczące dofinansowania funduszu szkoleniowego" - podkreśliła.

Oceniła, że konsultacje w sprawie pakietu powinny potrwać do czwartku, piątku przyszłego tygodnia.

"Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu odbędzie się Komitet Stały (w sprawie pakietu antykryzysowego - PAP), po nim Rada Ministrów. Jeżeli Sejm się pospieszy, to przed wakacjami poselskimi powinien go uchwalić" - zaznaczyła.

Pakiet antykryzysowy to 13 punktów dotyczących zmian w prawie pracy, podpisanych przez związki zawodowe i pracodawców w końcu marca. Kierując się tym porozumieniem, rząd opracował zbiór propozycji zmian w prawie, który przedstawił KT w końcu kwietnia. Wiele rządowych propozycji wzbudziło wówczas niezadowolenie partnerów społecznych.

W ubiegły piątek rząd i strona społeczna w KT ustaliły, że projekty ustaw składających się na pakiet zostaną przesłane KT w najbliższych dniach i w trybie przyspieszonym będą przez nią skonsultowane, żeby jeszcze w maju pakiet mógł trafić pod obrady rządu.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek mówił we wtorek, że jeżeli rząd nie porozumie się ostatecznie z pracodawcami i związkami zawodowymi w sprawie pakietu antykryzysowego, to Solidarność 10 czerwca rozpocznie ogólnopolską akcję protestacyjną.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK