| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > E-learning - tania i szybka metoda zdobywania nowych kwalifikacji

E-learning - tania i szybka metoda zdobywania nowych kwalifikacji

Zdaniem ekspertów, najbardziej efektywne, są szkolenia łączące nowoczesne metody przekazywania wiedzy za pośrednictwem mediów elektronicznych oraz trenerów.

Najsłabszym ogniwem szkolenia internetowego jest jego... użytkownik, który po zalogowaniu się nie ma czasu na szkolenie. To, co z jednej strony jest największym plusem e-learningu - możesz uczyć się, gdzie chcesz (np. w biurze, w domu, w pociągu), kiedy chcesz - w godzinach indywidualnego wyżu intelektualnego, jest też jego największą słabością.

Zmobilizowanie się do nauki, samodzielnego zarządzania procesem edukacji jest najtrudniejszym punktem w realizacji szkoleń na odległość.

W związku z tym bardzo ważna jest również forma szkolenia e-learningowego, wizualna atrakcyjność programu, różnorodność zadań dla uczących się. Wszystko to przekłada się na koszty samego programu. Im bardziej skomplikowany, bogaty, atrakcyjny - tym wyższe koszty i większe wymagania sprzętowe niezbędne do uruchomienia programu.

Zdaniem ekspertów najbardziej efektywnym jest zastosowanie nauczania komplementarnego, które łączy dwie lub kilka strategii edukacyjnych, najczęściej e-learningu i nauczania bezpośredniego (tradycyjnego). Stosowane i zalecane jest zwłaszcza w tych sytuacjach, gdy metody e-learningu nie przystają do założonych celów edukacyjnych. Dotyczy to przede wszystkim szkoleń wymagających oprócz zastosowania wiedzy doskonalenia umiejętności i to pod okiem fachowca z danej dziedziny.

Przykładowe kursy i szkolenia e-learningowe

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Współpraca MICHALINA TOPOLEWSKA

JOANNA ŻAJKOWSKA-MAŁACHOWSKA

gp@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »