| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gdzie z wnioskiem o interpretację

Gdzie z wnioskiem o interpretację

Od 1 stycznia 2009 r. zmieniła się właściwość do wydawania interpretacji indywidualnych dyrektorów Izb Skarbowych w Poznaniu i Warszawie.

Od nowego roku obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 19 września 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 236, poz. 1632). Nowe przepisy dotyczą podatników z województwa łódzkiego. Obecnie dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu jest właściwy do wydania interpretacji indywidualnej, jeżeli wnioskodawca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę w województwie dolnośląskim, lubuskim, łódzkim lub wielkopolskim, natomiast dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie rozpatruje wnioski podatników z województwa lubelskiego i mazowieckiego. Dotychczas wnioskami zamieszkujących bądź mających siedzibę w województwie łódzkim zajmował się dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie.

W związku z tą zmianą pojawiły się nowe wzory wniosków o wydanie interpretacji - ORD-IN i ORD-IN/A.

Z wnioskiem o interpretację indywidualną może wystąpić każda osoba zainteresowana. We wniosku należy ze szczegółami opisać stan faktyczny albo zdarzenie przyszłe pojawiające się w związku z rozliczeniami podatkowymi wnioskodawcy. Należy również przedstawić własną ocenę zaistniałego stanu faktycznego bądź zdarzenia przyszłego. Wniosek o wydanie interpretacji podlega opłacie w wysokości 40 zł za każdy przedstawiony we wniosku odrębny stany faktyczny lub zdarzenie przyszłe.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

Mojafirma.infor.pl
Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Strategii

Ekspert w zakresie warsztatów dla firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »