| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gdzie z wnioskiem o interpretację

Gdzie z wnioskiem o interpretację

Od 1 stycznia 2009 r. zmieniła się właściwość do wydawania interpretacji indywidualnych dyrektorów Izb Skarbowych w Poznaniu i Warszawie.

Od nowego roku obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 19 września 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 236, poz. 1632). Nowe przepisy dotyczą podatników z województwa łódzkiego. Obecnie dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu jest właściwy do wydania interpretacji indywidualnej, jeżeli wnioskodawca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę w województwie dolnośląskim, lubuskim, łódzkim lub wielkopolskim, natomiast dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie rozpatruje wnioski podatników z województwa lubelskiego i mazowieckiego. Dotychczas wnioskami zamieszkujących bądź mających siedzibę w województwie łódzkim zajmował się dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie.

W związku z tą zmianą pojawiły się nowe wzory wniosków o wydanie interpretacji - ORD-IN i ORD-IN/A.

Z wnioskiem o interpretację indywidualną może wystąpić każda osoba zainteresowana. We wniosku należy ze szczegółami opisać stan faktyczny albo zdarzenie przyszłe pojawiające się w związku z rozliczeniami podatkowymi wnioskodawcy. Należy również przedstawić własną ocenę zaistniałego stanu faktycznego bądź zdarzenia przyszłego. Wniosek o wydanie interpretacji podlega opłacie w wysokości 40 zł za każdy przedstawiony we wniosku odrębny stany faktyczny lub zdarzenie przyszłe.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »