| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedłużono ulgi w zapłacie podatków

Przedłużono ulgi w zapłacie podatków

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc publiczną na szkolenia, będą mogły być udzielane do 30 czerwca 2014 r.


ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na szkolenia. Poprzednie rozporządzenie w tym zakresie wygasło 31 grudnia 2008 r.

Zgodnie z projektem, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc na szkolenia, mogą być udzielane po spełnieniu przez przedsiębiorców pewnych warunków. Ulgi w zapłacie podatków będą udzielane na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej. Warunkiem koniecznym do udzielenia pomocy na szkolenia dla wszystkich przedsiębiorstw będzie złożenie przez przedsiębiorcę wniosku o udzielenie ulgi przed rozpoczęciem prac nad projektem szkolenia. Ulgi będą przysługiwać zarówno na szkolenia specjalistyczne, jak i ogólne.

Rozporządzenie będzie stanowiło program pomocowy, a pomoc będzie udzielana w drodze decyzji podejmowanych przez organy podatkowe w formie odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia zobowiązania podatkowego.

Przedsiębiorca korzystający ze wskazanych ulg będzie zobowiązany do przechowywania dokumentacji pozwalającej na sprawdzenie zgodności udzielonej pomocy z przepisami rozporządzenia przez dziesięć lat od dnia udzielenia pomocy.

Końcową datą obowiązywania rozporządzenia będzie 30 czerwca 2014 r. Rozporządzenie ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Z danych MF wynika, że wejście w życie rozporządzenia nie generuje dodatkowych kosztów dla budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego. W przypadku udzielania pomocy na szkolenia w formie umorzenia zobowiązań podatkowych szybko mogą zmniejszyć się wpływy budżetowe.

48 tys. zł

w formie umorzenia zobowiązań podatkowych wyniosła w 2007 roku pomoc udzielona na szkolenia

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jagoda Szymańska

projektant wnętrz, INNE MEBLE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »