| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedłużono ulgi w zapłacie podatków

Przedłużono ulgi w zapłacie podatków

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc publiczną na szkolenia, będą mogły być udzielane do 30 czerwca 2014 r.


ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na szkolenia. Poprzednie rozporządzenie w tym zakresie wygasło 31 grudnia 2008 r.

Zgodnie z projektem, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc na szkolenia, mogą być udzielane po spełnieniu przez przedsiębiorców pewnych warunków. Ulgi w zapłacie podatków będą udzielane na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej. Warunkiem koniecznym do udzielenia pomocy na szkolenia dla wszystkich przedsiębiorstw będzie złożenie przez przedsiębiorcę wniosku o udzielenie ulgi przed rozpoczęciem prac nad projektem szkolenia. Ulgi będą przysługiwać zarówno na szkolenia specjalistyczne, jak i ogólne.

Rozporządzenie będzie stanowiło program pomocowy, a pomoc będzie udzielana w drodze decyzji podejmowanych przez organy podatkowe w formie odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia zobowiązania podatkowego.

Przedsiębiorca korzystający ze wskazanych ulg będzie zobowiązany do przechowywania dokumentacji pozwalającej na sprawdzenie zgodności udzielonej pomocy z przepisami rozporządzenia przez dziesięć lat od dnia udzielenia pomocy.

Końcową datą obowiązywania rozporządzenia będzie 30 czerwca 2014 r. Rozporządzenie ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Z danych MF wynika, że wejście w życie rozporządzenia nie generuje dodatkowych kosztów dla budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego. W przypadku udzielania pomocy na szkolenia w formie umorzenia zobowiązań podatkowych szybko mogą zmniejszyć się wpływy budżetowe.

48 tys. zł

w formie umorzenia zobowiązań podatkowych wyniosła w 2007 roku pomoc udzielona na szkolenia

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK