| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowy cel to złagodzenie skutków kryzysu

Nowy cel to złagodzenie skutków kryzysu

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest według organizacji pracodawców największym sukcesem kończącego się roku. Teraz oczekują działań, które złagodzą skutki kryzysu.


Szefowie organizacji reprezentujących przedsiębiorców oceniają, że najważniejszym osiągnięciem ich działań są dwie nowelizacje ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

- Pierwsza nowelizacja dała m.in. możliwość zawieszenia działalności gospodarczej oraz umożliwiła firmom uzyskanie wiążących interpretacji dotyczących składek społecznych i zdrowotnych. Druga wprowadziła instytucję jednego okienka, a następnie tzw. zerowego okienka przy zakładaniu działalności gospodarczej - tłumaczy Andrzej Arendarski, prezes KIG.

Pozostało jednak wiele nierozwiązanych kwestii. Wiele działań po stronie rządu niestety rozczarowało.

- Największym rozczarowaniem były weta prezydenta, na przykład wobec nowelizacji ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji. Wprowadzała ona uproszczenia, jeśli chodzi o prywatyzacyję i gwarantowała jej przejrzystość - tłumaczy Agnieszka Majchrzak z KPP.

W rok 2009 reprezentanci środowisk biznesowych wkroczą z długą listą zadań.

- Priorytetowym zadaniem na 2009 rok jest minimalizacja skutków kryzysu dla firm. Konieczne jest ograniczanie wydatków publicznych, ożywienie działalności kredytowej banków i sprawne wykorzystanie środków unijnych - mówi Agnieszka Majchrzak.

- Pamiętać należy też o wdrożeniu zmian w energetyce, by przygotować się na wymogi pakietu klimatyczno-energetycznego - podsumowuje Zbigniew Gajewski z PKPP Lewiatan.

Uczestnicy Raportu GP

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

KATARZYNA PRZYBYŁA

katarzyna.przybyla@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK