| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy dostaną środki na etaty dla naukowców

Firmy dostaną środki na etaty dla naukowców

Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie kosztów zatrudnienia pracowników prowadzących badania naukowe.


Zmiana prawa

Jednostki naukowe, uczelnie wyższe oraz prywatne firmy otrzymają dotacje do zatrudnienia naukowców na podstawie umowy o pracę lub np. umowy zlecenia. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie programu Mobilność w Nauce - wsparcie mobilności pracowników sektora badawczo- rozwojowego.

Przewiduje ono, że resort nauki będzie przekazywał dofinansowania na zatrudnienie (na podstawie umowy o pracę) pracowników naukowych, którzy już pracują w jednostkach naukowych lub uczelniach, oraz na świadczenie usług (na podstawie umowy cywilnoprawnej) przez przedsiębiorców prowadzących badania naukowe. Dopłaty otrzymają też uczelnie, jednostki naukowe lub firmy, które zatrudnią naukowców pracujących dotychczas w prywatnych przedsiębiorstwach. Ich zatrudnienie musi jednak przyczynić się do polepszenia współpracy placówek naukowych z firmami i ułatwiać komercjalizację wyników badań naukowych.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, placówki naukowe i firmy będą musiały składać wnioski do resortu nauki (wzór wniosku jest załączony do rozporządzenia). Decyzję o przekazaniu środków poszczególnym wnioskodawcom będzie podejmował minister nauki i szkolnictwa wyższego. Ich wysokość zostanie ustalana w umowie o dofinansowanie, ale nie będzie mogła przekroczyć 70 proc. kosztów wynagrodzenia naukowca ponoszonych przez pracodawcę. Dopłaty będą przysługiwać maksymalnie przez dwa lata.

ŁUKASZ GUZA

lukasz.guza@infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK