| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ulgi dla firm przedłużone

Ulgi dla firm przedłużone

Pomoc na restrukturyzację w formie ulg w spłacie podatków dla przedsiębiorców zostaje przedłużona do 9 października 2009 r.


ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. Ma on na celu przedłużenie do 9 października 2009 r. okresu udzielania pomocy na restrukturyzację w formie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (umorzenie, rozłożenie na raty, odroczenie terminu płatności podatku lub zaległości podatkowej), udzielanej przedsiębiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Na przedłużenie tego rozporządzenia musiała wyrazić zgodę Komisja Europejska, co uczyniła 20 sierpnia.

Komisja Europejska nakazała wprowadzenie dwóch poprawek do programu pomocowego. W związku z tym wprowadzono zmiany w definicji planu restrukturyzacji oraz regulację wyłączającą możliwość skorzystania ze zwolnienia z notyfikacji w przypadku przejęcia aktywów przedsiębiorcy, który otrzymał wcześniej pomoc na ratowanie lub restrukturyzację.

Ważne!

Budżet dla ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację zatwierdzony przez Komisję Europejską został oszacowany na 38 mln euro

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »