| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mimo obietnic nie ma rozporządzenia o kasach

Mimo obietnic nie ma rozporządzenia o kasach

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki obiecał, że w październiku poznamy nowy projekt rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych. Mimo obietnic projektu nie ma.


Rozporządzenie ministra finansów z 27 czerwca 2008 r. w sprawie kas rejestrujących obowiązuje do końca grudnia. Każde rozporządzenie w tym zakresie jest ważne przez pół roku. Tradycją jest już fakt, że projekt nowych regulacji przedsiębiorcy poznają tuż przed wygaśnięciem starych.

Tę niechlubną tradycję obiecał złamać Ludwik Kotecki, wiceminister finansów odpowiedzialny za podatki, który w wywiadzie dla GP z 1 października obiecał, że projekt nowego rozporządzenia w sprawie kas będzie znany w październiku.

- Projekt nowego rozporządzenia w sprawie kas będzie opublikowany w październiku. Trwają analizy nad tym, czy nowe grupy podatników zostaną objęte obowiązkiem posiadania kas. Na razie decyzje nie zostały podjęte. Planujemy, aby nowe rozporządzenie obowiązywało co najmniej przez jeden rok - zapewniał Ludwik Kotecki.

Niestety, obietnica ministra nie została spełniona. Jest 31 października, a projektu rozporządzenia nie ma. Co więcej, w Ministerstwie Finansów nie udało nam się ustalić, na jakim etapie prac jest projekt i kiedy zostanie on opublikowany.

- Projekt rozporządzenia rzeczywiście nie został opublikowany, ale niewykluczone, że niebawem będzie. Resort finansów pochłonięty jest analizą skutków kryzysu finansowego. Poza tym w Parlamencie kończą się prace nad dużymi nowelizacjami ustaw: m.in. o VAT, PIT i Ordynacja podatkowa, stąd opóźnienia w publikacji projektu o kasach - tłumaczył nam wczoraj Ludwik Kotecki.

31 grudnia 2008 r. mija termin obowiązywania rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK