| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Od grudnia 40 tys. zł z UE na założenie firmy

Od grudnia 40 tys. zł z UE na założenie firmy

Co najmniej w czterech województwach chętni na unijne dotacje na założenie własnej firmy będą mogli złożyć o nie wnioski. Do wzięcia jest maksymalnie 40 tys. zł.

- Na początku grudnia planujemy zakończyć ocenę projektów złożonych przez operatorów - mówi Beata Suwart z Wojewódzkiego Urzędy Pracy w Łodzi. Dodaje, że to pozwoli im rozpocząć działalność i przyjmować chętnych na uzyskanie dotacji na własną firmę na początku przyszłego roku.

300 mln zł trafi do firm za pośrednictwem wybranych w tym roku operatorów

5 tys. nowych przedsiębiorstw ma powstać dzięki tym środkom

ZE STRONY PODATKÓW

Osoby, które wezmą dotację na założenie własnej firmy w ramach Działania 6.2 w programie Kapitał Ludzki, powinny być przygotowane na to, że będą musiały od niej zapłacić podatek dochodowy. Tak wynika z obecnie obowiązujących przepisów podatkowych. Tymczasem identyczne granty z Funduszu Pracy już nie są opodatkowane. Po naszych publikacjach na ten temat sprawą zainteresował się resort finansów. Na początku października GP informowała, że w myśl projektu ustawy wprowadzającej reformę finansów publicznych podatek zniknie od 1 stycznia 2010 r. Z naszych informacji wynika, że Ministerstwo Finansów pracuje obecnie nad sposobem zwolnienia przyszłych przedsiębiorców z podatku także w przyszłym roku.

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »