| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ponad 2 tys. przedsiębiorców przeszkolonych z oznakowania CE

Ponad 2 tys. przedsiębiorców przeszkolonych z oznakowania CE

Ponad 2 tys. przedsiębiorców zostało przeszkolonych w ramach bezpieczeństwa produktów oraz ich oznakowania unijnym symbolem CE - poinformowała w poniedziałek prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Danuta Jabłońska.

Symbolem CE oznakowane są produkty dostępne na unijnym rynku, których jakość musi być zgodna ze standardami obowiązującymi w UE. CE pojawia się na takich wyrobach jak: zabawki, maszyny, sprzęt elektroniczny, elektryczny, medyczny, ciśnieniowy, budowlany.

Ministerstwo Gospodarki wraz z PARP oraz partnerami z Austrii i Słowenii zorganizowało dwuletnie szkolenia dla przedsiębiorców z tej tematyki w ramach projektu "Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw we wdrażaniu dyrektyw nowego i globalnego podejścia".

Ponad 2 200 przedstawicieli małych i średnich firm uczestniczyło w warsztatach, szkoleniach i konferencjach -powiedziała Jabłońska na konferencji prasowej, podsumowującej projekt. Dodała, że zainteresowanie tym tematem jest wciąż aktualne.

Jak powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak, stosowanie oznakowania CE pozwala producentom na swobodny obrót wyrobami na terenie państw członkowskich UE oraz państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

"Mam nadzieję, że wiedza zdobyta przez przedsiębiorców w trakcie realizacji tego projektu ułatwi im dostosowanie się do wymogów w zakresie bezpieczeństwa produktów i podniesie ich konkurencyjność na terenie UE" - dodał.

Więcej informacji na temat CE można znaleźć m.in. na internetowych stronach: www.oznakowanie-ce.pl, www.oznaczenie- ce.pl, cece-polska.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Tarnowska - Kupny

Coach biznesu, mentor, doradca, z ponad 20-letnim doświadczeniem w biznesie, ekspert w zarządzaniu łańcuchem dostaw, logistyką, zakupami w branżach: FMCG, dobra luksusowe, produkcja, wysoko zaawansowane technologie, telekomunikacja. Realizowała duże projekty w firmach krajowych oraz globalnych, tworzyła i wdrażała strategie biznesowe oraz wielofunkcyjne procesy, prowadziła negocjacje z firmami globalnymi. Posiada praktyczną wiedzę budowania i rozwoju biznesu, realizacji projektów biznesowych, budowania i zarządzania zespołami. Jest partnerem w firmie konsultingowej Lynton Polska oraz Coaching Partnerzy. Współpracuje z Polish Women Network organizacją wspierającą kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. Od ponad 20 lat jest praktykiem coachingu menedżerskiego budującego zaangażowanie pracowników. Od kilku lat pracuje z biznesem jako coach i mentor. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK