| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Łatwiej o pieniądze na innowacje

Łatwiej o pieniądze na innowacje

Definicja innowacyjności, która decyduje o przyznawaniu unijnych dotacji na inwestycje przedsiębiorstw, może zostać zmieniona.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozważa zmianę definicji innowacyjności, która jest stosowana w programie Innowacyjna Gospodarka. Decyduje ona o tym, czy firmy starające się o dotacje na inwestycje mają szansę na unijne pieniądze.

- Będziemy pracować nad lepszym sformułowaniem kryterium innowacyjności - zapowiada Jarosław Pawłowski, wiceminister rozwoju regionalnego.

Obecnie, jeśli firma chce liczyć się w wyścigu po dotacje, musi wdrożyć w swojej inwestycji technologię znaną na świecie krócej niż trzy lata. Natomiast jeśli chce dostać punkty podczas oceny projektów, to technologia musi być znana na świecie krócej niż rok. Zdaniem przedsiębiorców oraz ekspertów wymogi są bardzo restrykcyjne.

- Wydanie opinii, że projekt wdraża technologię stosowaną na świecie krócej niż rok jest w zasadzie niemożliwe - mówi Włodzimierz Hausner z Centrum Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej.

Zdaniem Jarosława Pawłowskiego, resort rozwoju rozpocznie pracę nad zmianą definicji po zakończeniu oceny inwestycji złożonych w ogłoszonych w tym roku konkursach.

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Dmochowska

Radca prawny w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem współpracy z kancelarią Raczkowski Paruch, zdobywała doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych PwC Legal, CMS Cameron McKenna oraz wspierając jednego z kluczowych klientów kancelarii w ramach oddelegowania w jego siedzibie (secondment) w Warszawie i w Wiedniu. Posiada doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw w zakresie prawa pracy, w szczególności w sprawach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, w tym kadry menedżerskiej, wprowadzaniem programów premiowych, ochroną danych osobowych pracowników, a także w prawno-pracowniczych aspektach transakcji korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK