| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy złożyły wnioski na projekty ekologiczne

Firmy złożyły wnioski na projekty ekologiczne

Ponad 220 przedsiębiorstw stara się o unijne dotacje na ekologiczne inwestycje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończył przyjmowanie wniosków przedsiębiorców o unijne dotacje na ekologiczne inwestycje. Aplikacje w rozpoczętych pod koniec czerwca konkursach złożyły 222 firmy. Łącznie przedsiębiorcy chcą dostać ponad 1,3 mld zł z funduszy Unii Europejskiej.

Fundusz ogłosił pięć różnych konkursów. Każdy obejmował jeden typ inwestycji. Łączny ich budżet to prawie 200 mln zł. Pieniądze można dostać m.in. na wdrażanie najlepszych dostępnych praktyk (BAT), oczyszczanie ścieków czy odzysk odpadów.

Jak wynika z danych Funduszu, największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się dotacje na wsparcie inwestycji w zakresie oczyszczania powietrza. W tym konkursie złożono 50 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 0,5 mld zł. Tymczasem do podziału jest dwa razy mniej pieniędzy. Firmy są też zainteresowane wdrożeniem BAT. Wnioskują o 326 mln zł na ten cel, a pula w konkursie to ok. 180 mln zł.

Według rzecznika funduszu Witolda Maziarza konkursy są podzielone na dwa etapy.

- Jeśli wnioski firm, które do nas trafiły, pozytywnie przejdą ocenę, to przedsiębiorca będzie mógł złożyć właściwy wniosek o dotacje. Będzie miał na to czas do 15 września - wyjaśnia Witold Maziarz.

Pierwsze konkursy objęły prawie cały priorytet 4. w programie Infrastruktura i Środowisko. Wyjątkiem były dotacje na pozyskanie certyfikatów środowiskowych oraz ekoznaków. Te dotacje ze względu na błędy popełnione w dokumentacji przez urzędników będą dostępne później.

- Przedsiębiorcy zainteresowani dotacjami na ekologiczne inwestycje będą mieli kolejną szansę na ich uzyskanie w konkursie, który zorganizujemy w IV kwartale tego roku - mówi Witold Maziarz.

Dotacje dla firm na ochronę środowiska

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Mariusz Gawrychowski

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK