| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > W tym roku 100 spółek na rynku NewConnect

W tym roku 100 spółek na rynku NewConnect

Prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie rynek NewConnect zachęca kolejne firmy do wejścia na parkiet.


W ciągu 11 miesięcy działalności na rynek New- Connect weszło 61 spółek. Do końca roku ma być ich już 100. Przedsiębiorcy podkreślają, że jedną z najważniejszych zalet New- Connect jest prostszy i tańszy od kredytowania sposób pozyskania kapitału.

- Poza tym spółka jest lepiej postrzegana przez parterów biznesowych i łatwiej jej pozyskać kolejnych inwestorów - mówi prezes Zakupy.com, firmy notowanej na NewConnect, Jarosław Kownacki.

Inwestorzy na NewConnect mogą wybierać spośród firm różnych branż.

- Poprzez innowacje rozumiemy nie tylko biotechnologię, internet, ale także innowacyjne podejście do biznesu - podsumowuje Emil Stępień, dyrektor działu rozwoju NewConnect GPW.

Większość spółek tu notowanych nie miałaby szans na debiut na regulowanym ryn- ku giełdy papie- rów wartościowych. NewConnect daje szanse wejścia już we wczesnym etapie działalności spółki. Żeby znaleźć się na głównym rynku GPW, trzeba wykazać się udokumentowanym, minimum trzyletnim okresem działalności biznesowej.

40 spółek wejdzie na NewConnect do końca 2008 roku

JAK ZADEBIUTOWAĆ NA RYNKU ALTERNATYWNYM

Aby wejść na NewConnect, należy przekształcić firmę w spółkę akcyjną. Właściciel musi wybrać spośród kilku sposobów wprowadzenia spółki na rynek. Pierwszym jest oferta publiczna. Wtedy spółka przygotowywana jest przez dom maklerski, w drugim przypadku przez kancelarię prawną. Jest też trzeci sposób - wybór firmy doradczej, tzw. autoryzowanego doradcy. To on przygotowuje dokument informacyjny - odpowiednik prospektu emisyjnego.

MARCIN MENDELBAUM

gp@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK