| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kredyty technologiczne z banków komercyjnych

Kredyty technologiczne z banków komercyjnych

Od nowego roku kredyt technologiczny będzie przyznawany przedsiębiorcom przez banki komercyjne. Bank Gospodarstwa Krajowego ma decydować wyłącznie o jego częściowym umorzeniu.

- Wniosek o przyznanie premii technologicznej przedsiębiorca będzie składał do BGK za pośrednictwem banku kredytującego. BGK zweryfikuje spełnienie warunków ustawowych dotyczących innowacyjności technologii oraz sposobu jej wdrożenia do produkcji na podstawie opinii jednostki naukowej. Po przyznaniu przez BGK promesy premii przedsiębiorca będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji. Przyznanie przez BGK tzw. premii technologicznej nastąpi dopiero po osiągnięciu przez przedsiębiorcę odpowiedniego poziomu sprzedaży towarów lub usług powstałych w wyniku wdrożenia nowej technologii - tłumaczy Ewa Balicka-Sawiak.

Banki kredytujące będą mogły zawierać umowy z przedsiębiorcami o udzielenie kredytu technologicznego do 31 października 2013 r. Dofinansowanie projektu w 85 proc. pochodzić ma z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a w 15 proc. ze środków krajowych. Z uwagi na to, że wchodząca w życie ustawa z 30 maja 2008 r. nadała Funduszowi Kredytu Technologicznego status państwowego funduszu celowego, rozpoczęcie realizacji projektu przewidziano na 1 stycznia 2009 r.

Nowe zasady przyznawania premii technologicznych

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Adam Makosz

adam.makosz@infor.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »