| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd będzie wspierał nowe inwestycje ulgami podatkowymi

Rząd będzie wspierał nowe inwestycje ulgami podatkowymi

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną.


NOWE PRAWO

Wejście w życie rozporządzenia umożliwi udzielanie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących regionalną pomoc publiczną. Pomoc będzie udzielana na nowe inwestycje oraz dla nowo powstałych małych przedsiębiorstw. Pomoc na nowe inwestycje może być przyznana w odniesieniu do kosztów inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, a także w odniesieniu do kosztów wynagrodzenia dla miejsc pracy utworzonych bezpośrednio w wyniku realizacji inwestycji. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pomoc w formie odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia zapłaty podatku na raty, odroczenia lub rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę.

Pomiotami udzielającymi pomocy są wszystkie podmioty uprawnione do udzielania ulg w spłacie podatków, a zatem przede wszystkim naczelnik urzędu skarbowego, naczelnik urzędu celnego, wójt czy burmistrz (prezydent miasta).

Zasady udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiących pomoc regionalną, dotychczas regulowało rozporządzenie Rady Ministrów z 31 maja 2006 r. Na podstawie tych przepisów pomoc mogła być udzielana do końca 2006 roku. W związku z tym, że Komisja Europejska zatwierdziła zgłoszoną przez Polskę Mapę pomocy regionalnej na okres od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2013 r., powstała konieczność wydania nowych przepisów. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia.

MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK