| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd o ulgach w spłacie zobowiązań podatkowych

Rząd o ulgach w spłacie zobowiązań podatkowych

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

W rozporządzeniu - zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa - określono szczegółowe warunki udzielania przedsiębiorcom ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiących pomoc regionalną.

"Warunki te sformułowano w taki sposób, aby naruszenie konkurencji spowodowane udzieleniem pomocy zostało zrekompensowane efektami społeczno-gospodarczymi inwestycji" - wyjaśnia w komunikacie CIR.

Rozporządzenie umożliwia udzielanie pomocy na nowe inwestycje bez zgody Komisji Europejskiej. Notyfikacji Komisji będzie wymagała pomoc przyznana dużym projektom inwestycyjnym, o wartości przekraczającej 100 mln euro.

"Także w przypadku nowopowstałych małych przedsiębiorstw, podmiot udzielający pomocy będzie mógł udzielić ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną, po notyfikacji o tej pomocy Komisji Europejskiej" - czytamy w komunikacie CIR.

Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na: pomoc w odroczeniu terminu płatności podatku, rozłożenie płatności podatku na raty oraz odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz odsetkami za zwłokę.

"Powinno to ich zachęcić do podejmowania decyzji oárealizacji nowych inwestycji, a w konsekwencji do tworzenia nowych miejsc pracy" - napisano w komunikacie. Określona w rozporządzeniu pomoc regionalna może być udzielana do końca 2013 r.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK