| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PARP wybrała agencje, które rozdzielą fundusze

PARP wybrała agencje, które rozdzielą fundusze

W 12 województwach zakończył się już konkurs na regionalne instytucje finansujące. Wygrały agencje, które już dzieliły fundusze unijne w poprzednich latach.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kończy ponowny wybór regionalnych instytucji finansujących (RIF) w poszczególnych województwach. Będą on pomagały w dyspozycji kapitału unijnego z programu Innowacyjna Gospodarka. W grę wchodzi ponad 2 mld euro na lata 2008-2015.

RIF to miejsce, z którym blisko współpracują przedsiębiorcy korzystający z dotacji unijnych. To tu składają wnioski o dotacje oraz za ich pośrednictwem otrzymują zwroty poniesionych wydatków.

Konkurs zakończono już w 12 województwach. Wygrały instytucje, które pełniły funkcję RIF-ów przy podziale funduszy unijnych na lata 2004-2006. W dziesięciu regionach nie miały żadnej konkurencji. Tylko na Śląsku ofertę w konkursie złożyły dwa podmioty: Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Agencja Rozwoju Regionalnego z Bielska-Białej. Wygrała ta pierwsza.

Ciekawostką jest rozstrzał w liczbie punktów zdobywanych przez poszczególne RIF. Jest to ocena ich możliwości w zakresie obsługiwania przedsiębiorców. Średni wynik uzyskany przez agencje, które zgłosiły się do konkursu, to 70 punktów na 100 możliwych. Najgorzej została oceniona Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, która została RIF-em dla województwa świętokrzyskiego - uzyskała tylko 42,5 pkt.

Konkurs w pozostałych regionach zostanie rozstrzygnięty po długim weekendzie. W trzech regionach zgłosiły się po dwie instytucje, chętne do zostania RIF-em. Z informacji GP wynika, że najciekawsza walka rozegra się w województwie opolskim. Do konkursu w nim zgłosiły się oprócz miejscowego RIF-u, agencje rozwoju regionalnego ze Śląska i Dolnego Śląska.

12 maja PARP rozpocznie pierwszy konkurs o przydział dotacji dla firm. Do podziału jest 1,5 mld zł. Do czasu podpisania umów z RIF-ami wnioski będzie przyjmować PARP.

W kolejnych naborach wnioski będą składane już w RIF-ach.

12 maja Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków o bezpośrednie dotacje dla firm

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK