| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nagrody dla dbających o środowisko

Nagrody dla dbających o środowisko

Ministerstwo Środowiska po raz 11 wyróżni podmioty, które przyczyniają się do zachowania i poprawy stanu środowiska naszego kraju, przyznając im tytuł Lidera Polskiej Ekologii.

Wnioski do tej edycji konkursu można składać do 29 lutego. Wyróżniane są zarówno najlepsze firmy, jak i samorządy zaangażowane w realizację zrównoważonego rozwoju, które podwyższają jakość życia mieszkańców i przyszłych pokoleń.

- W przypadku przyznawanych nagród samorządom ważna jest kompleksowość zgłaszanych przez nie projektów. Nagradzane są te gminy, które w swoim działaniu łączą wiele inicjatyw na rzecz ekologii. Firmom tytuł jest przyznawany za konkretne przedsięwzięcie, ale przy ocenie patrzy się również na ogólny wizerunek spółki - mówi Renata Słupek z Ministerstwa Środowiska.

Zadaniem konkursu jest również upowszechnianie pozytywnych wzorców i metod osiągania sukcesów gospodarczych dzięki działaniom na polu ochrony środowiska. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: przedsiębiorstwo, wyrób, jednostka samorządu terytorialnego oraz stowarzyszenia i fundacje.

W zeszłym roku zwycięzcami byli m.in. Orlen OIL - za oleje Orlen OIL z brandem Platinum do silników spełniających wymagania EURO 4 oraz Nadleśnictwo Łomża, woj. podlaskie - za Przywrócenie funkcji przyrodniczo-leśnej byłego poligonu Czerwony Bór w Nadleśnictwie Łomża.

ML

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

iMoto portal zmotoryzowanych

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK