| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Coraz bliżej do pierwszych konkursów w PARP-ie

Coraz bliżej do pierwszych konkursów w PARP-ie

Jeszcze w tym miesiącu pojawią się dwa rozporządzenia, które umożliwią rozpisanie przez PARP pierwszych konkursów na dotacje dla firm.


Potwierdzają się informacje GP - jeszcze w tym miesiącu może wejść w życie rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które umożliwi Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości rozpisanie pierwszych konkursów na dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców w programie Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Agencja nie może wystartować z konkursami bez tego rozporządzenia.

- Jest ono już po konsultacjach międzyresortowych i powinno wejść w życie jeszcze w tym miesiącu - mówi Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju regionalnego.

Równie szybko należy spodziewać się innego rozporządzenia, które umożliwi rozpisanie konkursów przez PARP na dotacje na projekty informatyczne dla przedsiębiorców.

Dopiero w II kwartale 2008 r. wejdzie w życie inne rozporządzenie, które umożliwi start dotacji dla przedsiębiorców na badania naukowe.

W latach 2007-2013 PARP będzie odpowiedzialny za wdrożenie dużej części PO IG. Będzie to m.in. wsparcie dla wysokoinnowacyjnych inwestycji o wartości powyżej 8 mln zł.

Mariusz Gawrychowski

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »