| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy zainteresowani informacjami z BIG

Przedsiębiorcy zainteresowani informacjami z BIG

Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) InfoMonitor udostępniło w 2007 r. prawie 1,5 mln raportów z informacjami gospodarczymi - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

1 mln 455,5 tys. udostępnionych przez InfoMonitor raportów to ponad 6 razy więcej niż w roku 2006. 90 proc. z nich to raporty dotyczące zapytań o konsumentów, natomiast 10 proc. dotyczy zapytań o przedsiębiorców - podała spółka.

"Widzimy, że firmy z nami współpracujące coraz bardziej interesują się wiarygodnością swoich potencjalnych klientów i kontrahentów, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej działalności gospodarczej" - powiedział cytowany w komunikacie prezes InfoMonitora Mariusz Hildebrand.

W 2007 r. najwięcej zapytań do InfoMonitora BIG kierowano w listopadzie (prawie 198,2 tys. zapytań), a najmniej - w lutym (prawie 59,6 tys. zapytań).

Do biur informacji gospodarczych mogą zgłaszać dane o długach firmy pożyczkowe, finansowe, leasingowe, zakłady ubezpieczeń, firmy dostarczające energię cieplną, elektryczną, gaz, wodę, operatorzy telewizji kablowej i satelitarnej, a także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Wpisanie do ewidencji BIG jest możliwe pod warunkiem, że podstawowa należność wynosi minimum 200 zł i termin jej płatności minął co najmniej 60 dni wcześniej. Dodatkowym wymogiem jest konieczność poinformowania dłużnika, że jego dane wraz z informacją o wierzytelności zostaną przekazane do biura informacji gospodarczej.

Według danych InfoMonitora, ponad połowa dłużników decyduje się na natychmiastowe uregulowanie swoich zobowiązań po otrzymaniu informacji, że mogą znaleźć się w rejestrze dłużników.

Każdy ma możliwość sprawdzenia, czy znalazł się w InfoMonitorze, a także kto i z jaką informacją umieścił wpis na jego temat.

W Polsce działają - poza InfoMonitorem BIG - także dwa inne biura informacji gospodarczej: ERIF i KRD.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »