| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Sprawozdanie finansowe z dodatkowym elementem

Sprawozdanie finansowe z dodatkowym elementem

Firmy, których sprawozdania będą badane po raz pierwszy, muszą sporządzać rachunek przepływów pieniężnych i zestawienie zmian w kapitale własnym.


Firmy, których sprawozdania finansowe za 2007 rok będą badane po raz pierwszy, muszą pamiętać, że podlegają nowym obowiązkom w zakresie rachunkowości. Katarzyna Szaruga, biegły rewident, dyrektor departamentu audytu Europejskiego Centrum Audytu, przypomina, że jednym z nich jest konieczność sporządzenia oprócz bilansu, rachunku zysków i strat i informacji dodatkowej dwóch dodatkowych elementów sprawozdania finansowego, tj. zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych.

- Zarówno w zestawieniu zmian w kapitale (funduszu) własnym, jak i w rachunku przepływów pieniężnych należy przedstawić dane finansowe za bieżący i poprzedni rok obrotowy - podkreśla nasza rozmówczyni. Wyjaśnia, że w związku z tym jednostka, której sprawozdanie finansowe za 2007 rok podlega pierwszemu badaniu, w celu wypełnienia obowiązków ustawowych musi przygotować obydwa sprawozdania zarówno za 2007 rok, jak i za 2006 rok. Jak twierdzi Katarzyna Szaruga, w przypadku sporządzania zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych za inny okres sprawozdawczy niż rok należy przedstawić dane finansowe za bieżący okres sprawozdawczy oraz analogiczny okres sprawozdawczy poprzedniego roku. Wzory zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych zamieszczono w załącznikach do ustawy o rachunkowości.

Ważne!

Zarówno w zestawieniu zmian w kapitale (funduszu) własnym, jak i w rachunku przepływów pieniężnych należy przedstawić dane finansowe za bieżący i poprzedni rok obrotowy

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych "Bochnacki, Bojanowski, Hipsz"

Radcowie prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »