| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PARP: pierwsze konkursy zaczynają się już w lutym

PARP: pierwsze konkursy zaczynają się już w lutym

PARP może rozpocząć pierwsze konkursy na dotacje dla firm, bo resort rozwoju zakończył pracę nad rozporządzeniem o udzielaniu przez agencję pomocy publicznej.


Już w lutym Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości może rozpocząć pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Tak wynika z deklaracji przedstawicieli agencji, którzy rozpoczęcie naboru wniosków uzależniali od momentu w wejścia w życie rozporządzenia w sprawie udzielania przez PARP pomocy publicznej w ramach PO IG.

Prace nad rozporządzeniem, przygotowywanym przez resort rozwoju regionalnego, trwały bardzo długo. Jego pierwsza wersja została skierowana do konsultacji na początku lata. Jednak kilka dni temu ministerstwo zakończyło nad nim pracę.

- Projekt rozporządzenia został przesłany 11 grudnia do Departamentu Prawnego w resorcie w celu przekazania go do Rządowego Centrum Legislacji. W związku z powyższym przyjęcie rozporządzenia jest planowane na koniec stycznia 2008 r. - mówi GP Agnieszka Jankowska, dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Konkurencyjności i Innowacyjności.

Ta wiadomość ucieszy nie tylko przedsiębiorców, którzy czekają na start dotacji z PO IG. Szczególnie, że PARP potwierdza, że może rozpocząć nabór konkursów tuż po tym, jak rozporządzenie zacznie obowiązywać.

- W miesiąc po wejściu w życie rozporządzenia będziemy gotowi do ogłoszenia naborów projektów w ramach programu Innowacyjna Gospodarka - mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik PARP.

Przedstawiciele ministerstwa tłumaczą, że prace na rozporządzeniem przedłużyły się ze względu na zmieniający się kształt wsparcia dla firm w programie. Nastąpiły też zasadnicze zmiany w zakresie rodzajów udzielanej pomocy i typów beneficjentów w niektórych działaniach.

W latach 2007-2013 PARP będzie odpowiedzialny za wdrożenie dużej części PO IG. Będzie to m.in. wsparcie dla wysokoinnowacyjnych inwestycji o wartości powyżej 8 mln zł czy też dotacja na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Mariusz Gawrychowski

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK