| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wraca dialog biznes - rząd

Wraca dialog biznes - rząd

Dwuetapowe czyszczenie prawa z przepisów utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej i większa swoboda działania - to deklaracje złożone przez wicepremiera Waldemara Pawlaka na spotkaniu z przedsiębiorcami zorganizowanym przy udziale GP.

Prezydent PKPP Lewiatan zwróciła też uwagę na konieczność aktywizacji ludzi w wieku powyżej 50 lat oraz reformę finansów publicznych.

- Nie możemy rezygnować z doświadczonych i znających języki ludzi po 50 wysyłając ich na wcześniejsze emerytury - ocenia.

Wicepremier Waldemar Pawlak zadeklarował, że rząd będzie chciał wprowadzić uproszczenie prawa i ułatwienia dla przedsiębiorców w dwóch etapach.

- Najpierw będziemy chcieli wyeliminować te przepisy, które nie są kontrowersyjne i są akceptowane w zasadzie przez wszystkie środowiska. Natomiast sprawy bardziej złożone chcielibyśmy przeprowadzić w kolejnym roku - deklaruje.

Wicepremier Pawlak zapowiada też polepszenie procedury dotyczącej zamówień publicznych.

- Będzie to strategia rozpisywania większej liczby małych przetargów na poszczególne etapy - ocenia.

Przedsiębiorcy, szczególnie eksporterzy, pytali też ministra gospodarki o to jaka będzie polityka walutowa rządu. Podkreślali, że od kilku lat polskie produkty kierowane na eksport systematycznie drożeją w wyniku umacniania się złotego.

- Przy tak mocnym złotym spadają marże eksportowe. Jak tak dalej pójdzie, może dojść do tego, że trzeba będzie przenosić produkcję z Polski do Niemiec - twierdzi Marek Górski, przewodniczący rady nadzorczej firmy Ergis-Eurofilms, produkującej m.in. folię do pakowania.

W odpowiedzi Waldemar Pawlak zadeklarował, że rozpatrując kwestię wejścia Polski do strefy euro, rząd będzie brał pod uwagę nie tylko datę przystąpienia, ale również warunki wejścia. Dodaje, że również przedsiębiorcy powinni zmienić swoje podejście do problemu wahań kursów walut i szerzej stosować zabezpieczenia kursów oferowane przez banki.

Krzysztof Grad, Wojciech Iwaniuk

gp@infor.pl

Polecamy artykuły

Autorzy:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPDA Biuro rachunkowe

Doradztwo podatkowe, księgowość dla firm i obsługa w zakresie sprawozdawczości, kadr i płac oraz audytu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK