| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zmiana zasad wypłacania dotacji będzie drogo kosztować przedsiębiorców

Zmiana zasad wypłacania dotacji będzie drogo kosztować przedsiębiorców

Nawet kilkaset tysięcy złotych mogą utracić przedsiębiorcy, którzy dostali unijne dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy. Wszystko z powodu niekorzystnej zmiany zasad ich wypłacania, którą wprowadził resort gospodarki.

Resort gospodarki przyznaje się do wprowadzenia zmiany, lecz twierdzi, że zrobił to dla dobra przedsiębiorców.

„Mając na uwadze zbliżający się termin zakończenia okresu kwalifikowalności wydatków i możliwe, negatywne dla przedsiębiorców konsekwencje finansowe wypłacenia wsparcia z góry przy jednoczesnym nieponiesieniu kosztów zatrudnienia w wysokości określonej umowami o dofinansowanie projektów, refundacja kosztów zatrudnienia odbywa się na podstawie wydatków faktycznie poniesionych i udokumentowanych przez przedsiębiorców” - czytamy w piśmie z ministerstwa.

Zmiana zasad ma jeszcze jedną poważną konsekwencję. Pieniądze, które nie trafią do firm, Polska będzie musiała zwrócić Brukseli jako środki, których nie udało się wykorzystać. Może to być nawet kilka, kilkanaście milionów złotych. Tymczasem od połowy roku na dotacje z Poddziałania 2.2.1 czekają firmy, które nie dostały ich, ponieważ nie było wolnych środków. Gdyby zmiana zasad została wprowadzona wcześniej, zwolnione środki można by przeznaczyć na dotacje dla nich.

4 tys. euro dotacji z Unii można dostać na jedno miejsce pracy

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK