| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na innowacje wydajemy za mało

Na innowacje wydajemy za mało

Firmy przywiązują większą wagę do innowacyjności, ale nakłady na nią to wciąż niecałe 0,6 proc. PKB. Tylko Bułgaria, Cypr, Rumunia i Słowacja wydają w UE mniej niż Polska na badania i rozwój. Na razie tylko 10 proc. przedsiębiorstw uważa, że innowacyjność decyduje o ich pozycji na rynku.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

UNIJNE WSPARCIE

Wprowadzenie do przedsiębiorstwa najnowszych światowych technologii będzie można sfinansować w części z funduszy unijnych, które powinny już być dostępne od przyszłego roku. Można nawet powiedzieć więcej - zdecydowana większość środków pomocowych, które zostały przeznaczone na wsparcie przedsiębiorczości, zostanie skierowana na inwestycje innowacyjne. W Programie Innowacyjna Gospodarka będą wspierane projekty, które zawierają rozwiązania technologiczne i organizacyjne stosowane na świecie przez najwyżej trzy ostatnie lata. Podobnie będzie w regionalnych programach operacyjnych, choć samorządy będą wspierały także mniej nowoczesne inwestycje. Nawet jeśli innowacyjność nie jest kryterium dostępu do dotacji, to za stosowanie nowych technologii będzie można zyskać dodatkowe punkty przy ocenie projektów. MGA

PaweŁ CzuryŁo

paweł.czurylo@infor.pl

OPINIA

ANNA KOZIŃSKA

dyrektor Banku ds. Zarządzania Kadrami BRE Bank

Dynamiczny rozwój gospodarki i coraz większa konkurencja sprawiają, że firmy poszukują ludzi wyróżniających się zarówno profesjonalizmem, jak i innowacyjnością. Tacy pracownicy cechują się talentem do nieustannego uczenia się, a na co dzień poznajemy ich po tym, że poszukują rozwiązań lepszych niż obecnie stosowane i z determinacją podchodzą do nowych wyzwań. Takie inicjatywy są podstawą nagród za szczególne osiągnięcia i wielokrotnie początkiem ciekawych ścieżek kariery. Dla BRE Banku ostatnie lata to okres ogromnych przeobrażeń, nowa strategia biznesowa, szybkie zmiany w sposobie działania i strukturach organizacyjnych. Nasz system motywacyjny nagradza za niestandardowe, kreatywne pomysły pracowników. Dzisiaj wygrywają te firmy, które nie tylko potrafią działać w zmieniającym się otoczeniu, ale mają wręcz ambicje kreować nowoczesne rozwiązania w swoich obszarach biznesowych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

iMoto portal zmotoryzowanych

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK