| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polskie firmy wygrywają kontrakty na usługi

Polskie firmy wygrywają kontrakty na usługi

Przedsiębiorcy z Polski od początku 2007 roku uzyskali 45 kontraktów w krajach Unii Europejskiej na ponad 117 336 tys. euro.


Jest o co walczyć, bo zamawiający w krajach Unii Europjskiej wydają roczne ponad 2 biliony euro na dostawy, usługi i roboty budowlane. Większość zdobytych w tym roku zamówień dotyczyła dostaw lub usług (odpowiednio 29 i 15).

Gorzej wiedzie się polskim firmom na rynku budowlanym (tylko jedna we Francji).

Najbardziej interesujące dla polskich firm są rynki Czech, Węgier, Niemiec i Belgii, jednak najwyższą wartość miały kontrakty uzyskane na Łotwie, bo ok. 14 491 741 euro. Nasi przedsiębiorcy starają się także o kontrakty w nowo przyjętych państwach Unii Europejskiej, w Bułgarii i Rumunii. Sukcesem zakończyło się postępowanie w Rumunii na usługi o wartości 436 343 euro.

W Czechach wiele przetargów wygrywa Grupa Famur, która jest największym w Polsce producentem i dostawcą maszyn przeznaczonych dla sektora górniczego.

- Czeski przemysł górniczy jest technicznie na bardzo wysokim poziomie i generuje ciągłe zapotrzebowanie na nowy, specjalistyczny sprzęt wydobywczy. Tamtejsze kopalnie to bardzo dobry partner handlowy, z którym od wielu lat z sukcesem współpracujemy realizując nasze plany międzynarodowej ekspansji - wskazuje Waldemar Łaski, wiceprezes zarządu Grupy Famur SA.

Kontrakty o bardzo wysokiej wartości zdobywa w krajach UE także Solaris Bus & Coach. Swój sukces zawdzięcza stałemu monitoringowi ogłoszeń o zamówieniach w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz dzięki rozbudowanej sieci przedstawicielstw handlowych, także w Rumunii i Bułgarii.

Polscy wykonawcy

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

EWA GRĄCZEWSKA-IVANOVA

ewa.graczewska-ivanova@infor.pl

 
reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK