| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pieniądze na usługi doradcze

Pieniądze na usługi doradcze

W ramach regionalnych programów operacyjnych mali i średni przedsiębiorcy otrzymają dodatkowe pieniądze na usługi doradcze.


NOWE PRAWO

 


Od 3 listopada obowiązują dwa rozporządzenia ministra rozwoju regionalnego z 11 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. O jednym z nich, które dotyczy udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych (Dz.U. nr 193, poz. 1399) pisaliśmy w GP nr 213/2007. Drugie dotyczy udzielania pomocy na usługi doradcze dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców (Dz.U. nr 193, poz. 1398).

 


Pomoc ta ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego konkretnego regionu. Ma małym i średnim przedsiębiorstwom ułatwić dostęp do usług doradczych, które mogą przyczynić się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku. Wsparcie finansowe będzie udzielone na realizację projektu w województwie, które zostało objęte danym regionalnym programem operacyjnym. Pieniądze powinny być wykorzystane na zakup usług doradczych między innymi w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania jakością w firmie, uzyskiwania i odnawiania certyfikatów zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn, aparatury kontrolno-pomiarowej a także kwalifikacji personelu. Pomoc na usługi doradcze będzie udzielana przedsiębiorstwom do 30 czerwca 2008 r.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

 

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK