| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Można uzyskać środki na 100 proc. wydatków

Można uzyskać środki na 100 proc. wydatków

200 tysięcy euro pomocy de minimis może otrzymać przedsiębiorca w ramach regionalnych programów operacyjnych.


Ministerstwo Rozwoju Regionalnego określiło zasady udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych, które będą obowiązywały do końca 2013 roku. Przyznaje się ją na projekty realizowane w województwie objętym regionalnym programem operacyjnym. Pomoc może pokryć nawet 100 proc. tzw. wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją projektu. Wydatki pomniejsza się o naliczony VAT, chyba że przedsiębiorca nie ma prawa do jego zwrotu albo odliczenia.


W odniesieniu do tych samych wydatków pomoc de minimis będzie sumowana z inną pomocą, np. z budżetu Unii Europejskiej niezależnie od jej formy i źródła.


Dlatego jej wartość brutto łącznie z inną pomocą de minimis udzieloną beneficjentowi w bieżącym i w dwóch poprzednich latach kalendarzowych nie może przekroczyć kwoty stanowiącej równowartość 200 tysięcy euro. Beneficjent prowadzący działalność gospodarczą w sektorze transportu drogowego może liczyć tylko na równowartość 100 tysięcy euro z tytułu pomocy otrzymanej w bieżącym i w dwóch poprzednich latach kalendarzowych. Pomoc de minimis udzielana jest na wniosek beneficjenta.


We wniosku beneficjent powinien podać swoją nazwę, wskazać tytuł, miejsce oraz cel realizacji projektu, opisać projekt i rezultat jego realizacji, określić planowaną datę rozpoczęcia i zakończenia realizacji projektu, a także wartość projektu i wydatki kwalifikowane. Wniosek musi zawierać również wnioskowaną kwotę dofinansowania.


Do wniosku należy dołączyć: zaświadczenie o pomocy de minimis otrzymanej w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych, informacje o innej pomocy publicznej dotyczącej samych wydatków kwalifikowanych, niezależnie od jej formy i źródła, oraz sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrotowy lub dokumenty, które pozwolą ocenić sytuację finansową beneficjenta pomocy.


MaŁgorzata Piasecka-Sobkiewicz

malgorzata.piasecka@infor.pl


Podstawa prawna

- Rozporządzenie ministra rozwoju regionalnego z 2 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych (Dz.U. nr 185, poz. 1317).

 
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK