| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Po październiku w budżecie będzie już deficyt

Po październiku w budżecie będzie już deficyt

Ministerstwo Finansów spodziewa się, że po październiku budżet państwa odnotuje już deficyt, a ekonomiści nie wierzą w zrealizowanie w tym roku aż 20 mld zł deficytu.


- To się wydaje technicznie trudne, a z drugiej strony ekonomicznie mało bezpieczne. Oczywiście rząd może przesunąć część środków na przyszły rok. Obecnie rosną wynagrodzenia, kredyty, rośnie popyt gospodarstw domowych. A jak budżet dołoży do tego ponad 20 mld zł w ciągu trzech miesięcy, to będzie oznaczało dodatkową presję, która nie pozostanie bez wpływu na ceny - powiedziała Halina Wasilewska-Trenkner.


PO CHCE ZRÓWNOWAŻYĆ BUDŻET

Zwycięzca wyborów parlamentarnych, czyli Platforma Obywatelska, planuje zrównoważenie budżetu w ciągu najbliższych czterech lat - mówi poseł PO Zbigniew Chlebowski. Będzie do tego potrzebowała także odpowiedniego ministra finansów. Na giełdzie nazwisk do tego resortu pojawiają się nazwiska właśnie posła Chlebowskiego, ale także byłego ministra finansów Mirosława Gronickiego oraz głównego ekonomisty Banku BPH Ryszarda Petru. Jednocześnie współpracownicy Leszka Balcerowicza zdementowali informację, że były prezes NBP miał otrzymać propozycję szefowania resortem finansów.


PAWEŁ CZURYŁO

pawel.czurylo@infor.pl

reklama

Autor:

Źródło:

GP
Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »