| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dzisiaj giełda powinna pobić rekord wszech czasów

Dzisiaj giełda powinna pobić rekord wszech czasów

Nowy rekord indeksu największych spółek może przerwać kilkumiesięczną korektę spadkową na warszawskiej giełdzie.


W ciągu dzisiejszej sesji WIG20 będzie miał kolejną szansę na pokonanie lipcowego rekordu 3899,6 punktów, wynika z prognoz GP. Wczoraj było blisko, jednak ostatecznie indeks największych firm stracił 0,63 proc. Od kilku dni zainteresowanie inwestorów akcjami dużych spółek nie słabnie, rosną obroty, na co w dużym stopniu wpływają dobre wyniki giełd w USA. Zdaniem analityków, pokonanie historycznego maksimum mogłoby przerwać trwającą już trzy miesiące korektę na warszawskiej giełdzie.


- Na ostatnich sesjach sytuacja uległa istotnej poprawie, nie ma powodu do niepokoju i na najbliższej sesji jest szansa na pobicie rekordu. Znajdujemy się w polu rażenia szczytów, ich przebicie może zostać potraktowane jako sygnał zakończenia korekty, a za tym może pojawić się impuls wzrostowy - mówi Tomasz Jerzyk, analityk z DM BZ WBK.


Indeksom może pomóc okres oczekiwania na wyniki kwartalne, a prognozy są optymistyczne.


- Wyniki dużych spółek w IV kwartale będą dobre i mogą podtrzymać wzrosty indeksów. Wysoki wzrost gospodarczy będzie zachęcać zagranicznych inwestorów do zwiększenia zaangażowania na polskim rynku. Jeżeli prognozy wyników na kolejny rok będą podobne, będziemy mieć do czynienia z dalszymi wzrostami - uważa Marcin Materna, szef analityków Millennium Domu Maklerskiego.


Ryszard Rusak, zarządzający w Union Investment TFI, dodaje, że jak zwykle o trendzie zdecydują emocje inwestorów.


- Samo pobicie rekordu nic jeszcze nie oznacza, choć psychologicznie może działać na klientów indywidualnych, inaczej jednak reagują inwestorzy instytucjonalni. Jestem optymistą, jeśli chodzi o rynek akcji, jednak w perspektywie rocznej czeka nas duża nerwowość i wahania cen - prognozuje Ryszard Rusak.


Maciej Bednarek

maciej.bednarek@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »