| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Technicy ze stażem powinni mieć uprawnienia

Technicy ze stażem powinni mieć uprawnienia

Absolwenci techników budowlanych po odbyciu obowiązkowej praktyki zawodowej na budowie i uzyskaniu stażu pracy powinni uzyskać uprawnienia budowlane.


Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) domaga się znowelizowania prawa budowlanego w taki sposób, aby absolwenci techników budowlanych mogli uzyskać uprawnienia budowlane pod warunkiem odbycia praktyki budowlanej i uzyskaniu stażu pracy w budownictwie.


Ustawa o samorządzie zawodowym architektów, inżynierów budowlanych i urbanistów obowiązująca od 1 stycznia 2003 r. wprowadziła obowiązek zrzeszania się architektów, urbanistów i osób z branży budowlanej. Uzależnia też od członkostwa wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Natomiast art. 6 ust. 1 ustawy o samorządzie zawodowym architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów uzależnia prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie od członkostwa we właściwej izbie samorządu zawodowego, przez którą rozumie się Polską Izbę Inżynierów Budowlanych.


- Problem jest tym większy, że studenci są najczęściej absolwentami liceum ogólnokształcącego, którzy nigdy z budownictwem nie mieli styczności. Nauka tylko teorii bez obowiązkowych praktyk na budowie w czasie studiów powoduje, że niektórzy inżynierowie nie są właściwie przygotowani do pracy na budowie - zwraca uwagę Jerzy Bartnik, prezes ZRP.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sembox

Agencja search engine marketing

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK