| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Technicy ze stażem powinni mieć uprawnienia

Technicy ze stażem powinni mieć uprawnienia

Absolwenci techników budowlanych po odbyciu obowiązkowej praktyki zawodowej na budowie i uzyskaniu stażu pracy powinni uzyskać uprawnienia budowlane.


Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) domaga się znowelizowania prawa budowlanego w taki sposób, aby absolwenci techników budowlanych mogli uzyskać uprawnienia budowlane pod warunkiem odbycia praktyki budowlanej i uzyskaniu stażu pracy w budownictwie.


Ustawa o samorządzie zawodowym architektów, inżynierów budowlanych i urbanistów obowiązująca od 1 stycznia 2003 r. wprowadziła obowiązek zrzeszania się architektów, urbanistów i osób z branży budowlanej. Uzależnia też od członkostwa wykonywanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Natomiast art. 6 ust. 1 ustawy o samorządzie zawodowym architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów uzależnia prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie od członkostwa we właściwej izbie samorządu zawodowego, przez którą rozumie się Polską Izbę Inżynierów Budowlanych.


- Problem jest tym większy, że studenci są najczęściej absolwentami liceum ogólnokształcącego, którzy nigdy z budownictwem nie mieli styczności. Nauka tylko teorii bez obowiązkowych praktyk na budowie w czasie studiów powoduje, że niektórzy inżynierowie nie są właściwie przygotowani do pracy na budowie - zwraca uwagę Jerzy Bartnik, prezes ZRP.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Autor:

Źródło:

GP
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

United Nations Children’s Fund

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »