| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Internet nie zastąpi szyldów

Internet nie zastąpi szyldów

Przedsiębiorca powinien oznaczać szyldem miejsce, w którym prowadzi swoją działalność.


Związek Rzemiosła Polskiego chce, aby został przywrócony obowiązek zamieszczania szyldów tam, gdzie przedsiębiorca wykonuje działalność gospodarczą. Powinien on zostać uwzględniony w nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

 


- W ten sposób zostałaby przywrócona dobra praktyka sprzyjająca legalnie działającym firmom, jaka istniała pod rządami ustawy Prawo działalności gospodarczej z 1999 roku - powiedział Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego. Jego zdaniem szyld nie musiałby być wymagalny jedynie wówczas, gdyby przedsiębiorca wykonywał działalność w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym albo w obiekcie zabytkowym.


Ministerstwo Gospodarki nie podziela opinii ZRP. Umieszczanie szyldów jest uciążliwe szczególnie w biurowcach i dużych budynkach, w których mieści się kilkaset lub kilkadziesiąt firm, twierdzi resort. Bywa też kosztowne, bo często zarządy wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni żądają wygórowanych opłat za zgodę na zamieszczenie szyldu, który traktują jak reklamę. W praktyce problem z zamieszczeniem szyldu pojawia się też wówczas, gdy jedno biuro wynajmuje wspólnie kilku przedsiębiorców. W tych wszystkich przypadkach wykonanie obowiązku zamieszczania szyldu byłoby niemożliwe albo wręcz utrudnione.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

 
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK