| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zagrożone 20 mld zł z Unii

Zagrożone 20 mld zł z Unii

Brak nowelizacji ustawy sparaliżował pracę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Agencja będzie odpowiadała za ponad 20 mld zł z funduszy unijnych na lata 2007-2013. Projektem nowelizacji powinien priorytetowo zająć się nowy rząd i parlament.


ZE STRONY PRAWA

Rządowe projekty ustaw nie trafią po wyborach do kosza. Prace nad tymi, których Sejm obecnej kadencji nie zakończył, nie są kontynuowane przez nowy parlament. Mogą być one jednak ponownie zgłoszone do Sejmu przez nowy rząd. Tak samo wygląda sytuacja z przyjmowanymi obecnie przez Radę Ministrów projektami ustaw. Nowy rząd będzie miał w zasadzie gotowy projekt, który będzie mógł skierować do Sejmu lub nie. W przypadku zmian, które są implementacją unijnych regulacji, nowy rząd będzie miał mocno ułatwione zadanie. Dlatego ministerstwa do czasu wyboru nowego gabinetu premiera pracują nieustannie nad takimi zmianami przepisów. Bez przerwy pracuje także Rada Legislacyjna, z której dorobku będzie mogła korzystać Rada Ministrów w nowym składzie.


Pieniądze dla polskich firm z Unii

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl


Podstawa prawna

- Ustawa z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. nr 42, poz. 275 z późn. zm. ).

 
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »