| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Niebezpieczne drewno wolno stosować tylko w instalacjach przemysłowych

Niebezpieczne drewno wolno stosować tylko w instalacjach przemysłowych

Od niedzieli zmienią się ograniczenia i zakazy przy wprowadzaniu do obrotu związków arsenu oraz preparatów, które je zawierają.

NOWE PRAWO

 

30 września wchodzi w życie rozporządzenie ministra gospodarki z 25 czerwca 2007 r., które znowelizowało rozporządzenie z 5 lipca 2004 r. w sprawie ograniczeń, zakazów lub warunków produkcji, obrotu lub stosowania substancji niebezpiecznych oraz zawierających je produktów (Dz.U. nr 116, poz. 806).

 


Wprawdzie nadal obowiązywał będzie zakaz wprowadzania do obrotu drewna zabezpieczonego związkami arsenu bądź zawierającymi je preparatami, ale znowelizowane przepisy przewidują od tej zasady wyjątek, wówczas gdy drewno zostanie jeszcze dodatkowo zabezpieczone roztworem nieorganicznych związków miedzi, chromu i arsenu. Należy wówczas na nim umieścić informację: zawiera arsen, stosować wyłącznie do celów zawodowych i w instalacjach przemysłowych.


Takie drewno można będzie wykorzystać do budowy mostów, baterii przeciwhałasowych, barierek bezpieczeństwa na autostradach, ale w żadnym wypadku do budowy budynków mieszkalnych, garaży, obiektów małej architektury i tam, gdzie występuje ryzyko wielokrotnego kontaktu ze skórą człowieka.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl 

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK