| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy wydały 1,7 mld zł na reklamę w telewizjach

Firmy wydały 1,7 mld zł na reklamę w telewizjach

Rynek reklamy telewizyjnej w III kwartale będzie większy o 16,7 proc. w skali roku. Najwięcej zarobi TVP, za nią będą TVN i Polsat.


WIII kwartale firmy wydadzą o 16,7 proc. więcej na reklamę w telewizjach - wynika z danych firmy badawczej AGB Nielsen Media Research, przygotowanych dla GP. Obejmują one okres od 1 lipca do 26 września z porównaniem tego samego okresu roku ubiegłego. Do tego dnia wydatki firm na reklamę w telewizjach wyniosły 1,7 mld zł brutto, rok wcześniej - 1,46 mld zł.


Największe wpływy ma TVP. Sumując jej dwie główne anteny - Jedynkę i Dwójkę - przychody publicznego nadawcy wyniosły 490 mln zł - o 16,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Drugą stacją pod względem największych wpływów reklamowych jest TVN - przychody nadawcy wzrosły w tym roku o 8,2 proc. do 380,4 mln zł. Trzecie miejsce zajmuje Polsat. Stacja Zygmunta Solorza-Żaka zebrała z reklam 366,3 mln zł, o 9,4 proc. więcej niż rok wcześniej.


Wśród pozostałych stacji o 27, proc. do 57,3 mln zł wzrosły wpływy kanału Polsat Sport, o 32 proc. do 37 mln zł - przychody kanału TV4. Prawie o 60 proc. więcej firmy wydały na reklamę w kanale muzycznym Viva, którego wpływy wyniosły 30,7 mln zł.


Wyniki znacznie poprawiły także programy dla dzieci: 0 119 proc. więcej - do 18,2 mln zł - zwiększyły się przychody Fox Kids, a o 91 proc. do 4,5 mln zł Minimini. Wśród kanałów filmowych najbardziej zyskało Kino Polska - przychody wzrosły do 6,8 mln zł o 123 proc. TVN24 zebrał z reklam 28,2 mln zł, ale nie wiadomo, ile więcej niż rok wcześniej, gdyż stacja nie była wtedy monitorowana. O 8,7 proc. do 14,7 mln zł spadły natomiast wpływy Telewizji Puls.


9,8 proc. wzrosną w 2007 roku wydatki na reklamę w telewizji

według CR Media Consulting


MICHAŁ FURA

michal.fura@infor.pl

 
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »