| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowy portal z danymi o firmach

Nowy portal z danymi o firmach

InfoData uruchomiła w Polsce nowy portal poświęcony informacji gospodarczej o firmach działających na rynku polskim i zagranicznych.


Przed podpisaniem kontraktu z kontrahentem warto sprawdzić jego wiarygodność za pośrednictwem wywiadowni gospodarczych. Najczęściej oferują one swoim klientom bezpośredni dostęp on-line do informacji gospodarczych o firmach. Działalność rozpoczął właśnie nowy portal poświęcony informacji gospodarczej o firmach działających na rynku polskim i zagranicznych, który uruchomiła InfoData.


- Wymiana informacji o rzetelności i wypłacalności konkretnego przedsiębiorcy oraz o jego kondycji finansowej najlepiej chroni firmę przed niewypłacalnością kontrahenta - uważa Zbigniew Szklarczyk, członek zarządu InfoData.


Jego zdaniem, dzięki analizie procesów ekonomicznych zachodzących w badanej firmie można ocenić jej profil, możliwości rozwojowe oraz ryzyko handlowe występujące przy zawieraniu z nią umów.


Aby zmniejszyć ryzyko w obrocie gospodarczym, przedsiębiorca może skorzystać z raportów handlowych o kontrahencie, monitoringu branży, sektora rynku, grupy firm albo tylko jednej firmy, nawet z listy marketingowej. Raport handlowy obejmuje przede wszystkim zestawienia finansowe na temat bilansu firmy, rachunku zysków i strat. Aby go przygotować, wywiadownie badają sprawozdania finansowe przedsiębiorcy, ustalają, czy zawsze płacił swoje zobowiązania w terminie oraz w jaki sposób wywiązywał się z obowiązków dostawcy lub odbiorcy.


- Dzięki analizie procesów ekonomicznych zachodzących w firmie możliwa jest ocena jej obecnych możliwości rozwojowych - twierdzi Zbigniew Dołowy, dyrektor handlowy InfoData. Klient, który kupił raport o firmie, może jeszcze dodatkowo prosić o monitoringowanie jej albo całej branży, w której ona działa.


- W ten sposób unika się ryzyka w kontaktach z konkretną firmą, bo na przykład nie udziela się jej kredytu kupieckiego, przyznaje go w niższej wysokości albo z krótszym terminem spłaty - tłumaczy Zbigniew Dołowy.


Małgorzata Piasecka-Sobkiewicz

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Autor:

Źródło:

GP
Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Majtkowski

Analityk Expandera

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »