| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Jest zgoda na 37 mld zł dla polskich firm

Jest zgoda na 37 mld zł dla polskich firm

Polska zakończyła negocjacje z Komisją Europejską o wykorzystaniu blisko 37 mld zł przeznaczonych na wsparcie dla firm w latach 2007-2013.


Dobra informacja dla przedsiębiorców. Po trwających ponad pół roku rozmowach udało się zakończyć negocjacje w sprawie wykorzystania prawie 37 mld zł w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Duża część z tych pieniędzy będzie dostępna w postaci pożądanych przez firmy dotacji do inwestycji. Dodatkowo w ramach tego programu będzie można zdobyć także pieniądze na badania naukowe, wdrożenie nowoczesnych technologii czy też zakup rozwiązań informatycznych.


Jak mówi GP Anita Wesołowska, zastępca dyrektora departamentu zarządzania programami konkurencyjności i innowacyjności w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, rozmowy zakończył się sukcesem, bo już wcześniej rozwiązano najważniejsze problemy, jak np. zakaz dotowania z funduszy unijnych firm, które będą chciały przenieść do Polski miejsca pracy z innych państw Unii Europejskiej.


- Ostatnia runda negocjacji miała trwać dziewięć godzin, a udało nam się ją zakończyć po dwóch - mówi Anita Wesołowska.


Niestety zakończenie negocjacji nie oznacza automatycznie dostępu do dotacji. KE musi jeszcze wydać decyzję o zaakceptowaniu programu.


Według Jerzego Kwiecińskiego, wiceministra rozwoju, ma to nastąpić już 2 października. Ma to być szczególny dzień, bo właśnie wówczas Bruksela zaakceptuje większość polskich programów operacyjnych. Kilka dni wcześniej, bo 27 września, KE wyda zgodę na wykorzystanie środków m.in. na szkolenia i doradztwo w ramach programu Kapitał Ludzki. Wyjątkiem będą środki dla woj. świętokrzyskiego. Władze regionu upierają się przy sfinansowaniu z funduszy unijnych portu lotniczego pod Kielcami. Krzywo na ten pomysł patrzą urzędnicy z Brukseli.


MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »