| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie pomocy na restrukturyzację

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie pomocy na restrukturyzację

Przedsiębiorcy działający na rynku dłużej niż trzy lata będą mogli skorzystać z ulg podatkowych w ramach pomocy na restrukturyzację. We wtorek rząd przyjął rozporządzenie w tej sprawie.


Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w komunikacie, pomoc taka ma polegać m.in. na odroczeniu terminu płatności podatku, rozłożeniu go na raty, umorzeniu części lub całości zaległości.


Przedsiębiorcy ubiegający się o pomoc nie powinni należeć do grupy kapitałowej. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przedsiębiorca wykaże, że jego trudności mają charakter wewnętrzny i m.in. nie są wynikiem tzw. nieuzasadnionego podziału kosztów wewnątrz grupy.


Chodzi o wyeliminowanie sytuacji, w której grupa przerzuca na jedną z firm nadmierne koszty, powodując jej trudną sytuację ekonomiczną i umożliwiając ubieganie się o przyznanie pomocy finansowej na restrukturyzację - podał CIR.


Rozporządzenie przewiduje ponadto, że pomoc finansowa może być przyznawana raz na 10 lat. Częściej może zostać przyznana m.in. wówczas, gdy zostaje udzielona w ramach tego samego procesu restrukturyzacji lub w przypadku wystąpienia wyjątkowych i nieprzewidzianych okoliczności, za które przedsiębiorca nie ponosi odpowiedzialności.


Przedsiębiorca ubiegający się o pomoc musi przedstawić plan restrukturyzacji.


Nowe przepisy będą obowiązywać do końca tego roku.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Admiral Tax Ltd

Eksperci w planowaniu podatkowym i optymalizacji kosztów fiskalnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK